Tutaj jesteś

Czym zabawki Montessori różnią się od innych?

12 września 2022 Dziecko zabawki Montessori

W dzisiejszych czasach producenci zabawek oraz osoby zajmujące się rozwojem dzieci od najmłodszych lat, stale projektują nowe produkty i metody nauczania poprzez zabawę. Chcesz wiedzieć, co sprawia, że zabawki Montessori wyróżniają się spośród innych na rynku? Dlaczego warto postawić na metodę uczenia poprzez odkrywanie dla dzieci w wieku przedszkolnym i nie tylko? Poniżej znajdziesz kilka najistotniejszych informacji w tej kwestii.

Zabawki Montessori – co to takiego?

Wbrew pozorom okazuje się, że zabawki dla dzieci są wysoce pomocne. Montessori to metoda nauczania poprzez odkrywanie i zabawę, która została wynaleziona przez włoską lekarkę Marię Montessori. Jej metoda systemu wychowawczego dla dzieci w wieku przedszkolnym stawia przede wszystkim na wszechstronny rozwój malucha, czyli naukę poprzez zabawę. Decydując się na zabawki Montessori dziecko może samodzielnie odkrywać otaczający go świat i w pełni uczestniczyć w zajęciach prowadzonych zgodnie z systemem Montessori. Ogólnie rzecz biorąc ten system nauki dla dzieci sprawia, że maluch zna swoją pozycję w grupie dzieci, ma do nich szacunek oraz odpowiada za wspólne dobro.

Główne założenia metody Montessori to chęć rozwoju intelektu dziecka, a także jego koordynację fizyczną wraz z umiejętnościami społecznymi. Czy takie nauczanie jest pomocne? Montessori sprawia, że dziecko podczas nauki-zabawy nie ma z góry narzuconych zasad i samodzielnie podejmuje pewne decyzje. W przypadku takiej formy edukacji doskonale sprawdzają się tzw. zabawki Montessori, które inaczej można nazwać edukacyjnymi. Oprócz rozrywki te dostarczają dziecku dodatkowe bodźce powodujące stymulację na wiele sposobów.

Jakie zabawki Montessori są najlepsze?

Zabawki Montessori to takie, które są przede wszystkim bezpieczne oraz stymulują dziecko na wielu płaszczyznach. Zgodnie z założeniami zabawki dla dzieci pasujące do metodyki Montessori to takie, które są nieskomplikowane, bezpieczne i pobudzające wyobraźnie. Doskonale sprawdzają się tutaj drewniane klocki do układania, maty pobudzające zmysły (dla niemowląt) oraz pętle edukacyjne i przeplatanki motoryczne. Dla nieco starszych dzieci dobrym wyborem są instrumenty muzyczne, gry planszowe oraz książki przystosowane do nauki poprzez obserwację i zabawę – takie, które wchodzą w interakcję z dzieckiem.

Idąc tym tropem można zauważyć, że zabawki Montessori mogą przybierać różne formy. Rodzice decydujący się na wspomaganie rozwoju dziecka poprzez metodykę Montessori mogą wykorzystać praktycznie wszystkie znane na rynku zabawki polecane przez topowe sklepy dla dzieci. Zabawki pomocne Montessori dostarczą Twojemu dziecku rozrywkę, zabawę, ale i wspomogą ćwiczenia na pamięć czy nawet koordynację ruchową. Spraw, że Twoja pociecha będzie rozwijać się prawidłowo już od najmłodszych lat życia – postaw na zabawki Montessori i ducha nauczania, który wykorzystuje wiele zmysłów dziecka i pozwala mu na podejmowanie własnych decyzji.

czy powiększone węzły chłonne to rak

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Najlepsze wielkanocne produkty dla dzieci