Tutaj jesteś

Fotel do karmienia – jak wybrać?

18 października 2023 Dziecko Fotel do karmienia


Fotel do karmienia to obowiązkowy element pokoju każdego noworodka! Choć maluch może zostać nakarmiony w każdym tak naprawdę miejscu, to właśnie odpowiedni fotel pozwoli Ci zapomnieć o dyskomforcie i bólu pleców. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni fotel do karmienia!

Konstrukcja fotela do karmienia

Aby fotel do karmienia piersią zapewniał Ci komfort, nie możesz przejść obojętnie obok jego konstrukcji. Wysokie oparcie przyniesie ulgę plecom oraz zapewni niezbędną stabilizację. Nie może zabraknąć również podłokietników, bowiem bez nich karmienie stanie się męczące i uciążliwe. Podłokietniki odciążają ręce. Siedzisko fotela powinno być odpowiednio szerokie, tak, by możliwe było osiągnięcie wygodnej, dowolnej pozycji. Mamy często karmią siedząc po turecku lub wykorzystując poduszkę do karmienia. 

Fotel do karmienia piersią musi posiadać także odpowiednią wysokość, dzięki której możliwe będzie oparcie głowy. Wysoki zagłówek okaże się ogromnym ułatwieniem podczas karmienia, zwłaszcza na początku, gdy karmienie może trwać nawet godzinami. Fotele mogą posiadać także podnóżki, które choć nie są niezbędne – pomogą odciążyć nogi po pracy, sprzątaniu czy nawet gotowaniu. Wygodna opcją jest podnóżek rozkładany, z którego korzysta się wyłącznie wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

Materiał wykonania

Wygodny fotel do karmienia to także ten wykonany z odpowiedniego materiału. Warto, by było to obicie wysokiej jakości, które nie ulegnie przedwczesnym uszkodzeniom. Doskonale sprawdzi się materiał hydrofobowy, który jest łatwy w czyszczeniu. W czasie karmienia nietrudno o plamy, a dzięki odpowiedniemu wykonaniu, nie będą one wcale problematyczne.

Fotele do karmienia najczęściej wykonywane są z weluru lub aksamitu. To materiały nie tylko łatwe do utrzymania w czystości, ale również wysoce estetyczne oraz przyjemne w dotyku. Nie podrażniają skóry i są bezpieczne również dla dzieci.

Design

Fotel do karmienia to chcąc nie chcąc nie tylko element praktyczny, ale również dekoracyjny. Warto więc, by był dopasowany do wybranego pomieszczenia. Najbardziej uniwersalne modele to te w odcieniach białych, szarych czy beżowych. Stanowią dobry wybór dla każdego wnętrza.

Najpopularniejsze fotele do karmienia piersią

Jednym z najczęściej wybieranych modeli przez kobiety jest fotel uszak do karmienia. Umożliwia osiągnięcie komfortowej pozycji. Dostępnych jest wiele wersji tego fotela, zatem materiał wykonania oraz konstrukcję można z łatwością dostosować do swoich potrzeb.

Dobrym rozwiązaniem jest także fotel bujany do karmienia. Dzięki temu, że umożliwia kołysanie, pomaga uspokoić i wyciszyć płaczące dziecko. Jedną z najdroższych propozycji jest rozkładany fotel do karmienia. Najczęściej charakteryzuje się większą solidnością niż wcześniejsze modele. Umożliwia rozłożenie oparcia i podnóżka. Dużym atutem jest również możliwość ustawienia oparcia w różnych pozycjach.

Fotele do karmienia piersią są ogromnym ułatwieniem dla wszystkich mam. Więcej porad i ciekawostek znajdziesz na blogu live4live.pl

Materiał zewnętrzny

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Najlepsze wielkanocne produkty dla dzieci