Jak przygotować się na wakacje z niemowlakiem

Pierwsze wakacje z niemowlakiem to dla każdego troskliwego rodzica nie lada wyzwanie. Wyjazd trzeba bowiem nie tylko dokładnie zaplanować, lecz także zadbać o to, aby podróż przebiegła komfortowo. Co warto zabrać z sobą wyjeżdżając na wakacje z małym dzieckiem.

Komfort i wygoda a hotel przyjazny dziecku

Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego miejsca do wypoczynku. Dziś bowiem nie brakuje ekskluzywnych hoteli, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych rodziców i na wyposażeniu pokoju oferują łóżeczka turystyczne, wanienki dla niemowlaków, foteliki do karmienia oraz wózki. Ponadto na wyposażeniu wielu pensjonatów znajdują się także rowery z zamontowanymi siedziskami dla dzieci, dzięki którym każdy rodzic z dzieckiem może pozwolić sobie na przyjemne zwiedzanie pobliskich okolic.

Jeśli rodzice wybiorą dobrze wyposażone miejsce do nocowania, to wówczas mogą w znacznym stopniu ograniczyć bagaż. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza jeśli rodzice decydują się na podróżowanie pociągiem lub autobusem.

Co zabrać na wakacje z małym dzieckiem?

Każdy troskliwy rodzic potrafi zrobić wszystko, aby na wakacjach jego maluszkowi niczego nie zabrakło. Nic zatem dziwnego, że wielu z nich pakowanie walizek rozpoczyna już kilka dni wcześniej przed planowanym terminem wyjazdu. W tym celu warto zawsze sporządzić listę z wyszczególnieniem wszystkich przedmiotów, które to trzeba będzie zabrać w podróż. Przygotowanie takiej listy oraz sukcesywne dopisywanie do niej kolejnych punktów pozwala określić wielkość bagażu.

Najważniejszą rzeczą, która powinna koniecznie znaleźć się w walizce są bez wątpienia ubranka. Należy zawsze spakować odzież zarówno na słoneczną, jak i deszczową pogodę. Podczas wakacyjnego wyjazdu bardzo przydatne okażą się z pewnością koszulki z krótkim rękawkiem, cieplejsza bluza, krótkie spodenki oraz dłuższe spodnie. Trzeba też koniecznie zabrać przewiewną kurtkę przeciwdeszczową, cienką czapeczkę lub kapelusik oraz bieliznę osobistą maluszka. Niezbędne okażą się także z pewnością nie tylko wygodne sandałki czy trampki, lecz także nieprzemakalne buciki sportowe, które to doskonale posłużą gdy pogoda będzie płatać figle.

Do niezbędnych akcesoriów zalicza się także poszczególne środki higieny osobistej. Każdy rodzic powinien zawsze spakować do torby z rzeczami swego dziecka pieluszki, mokre chusteczki, maść na odparzenia, krem z filtrem, oliwkę oraz waciki. Niezbędny okaże się także z pewnością ręcznik oraz mydełko do prania ubranek.

Należy także zabrać wszystkie akcesoria niezbędne do spożywania przez dziecko poszczególnych posiłków. Pośród wielu z nich można wymienić między innymi: butelkę na mleko, sztućce oraz ulubioną miseczkę naszego malca.

Jeśli nasze dziecko przyjmuje jakieś lekarstwa, to także trzeba koniecznie zabrać je w podróż. Warto też spakować do kosmetyczki sprawdzone środki przeciwbólowe, spray na owady i kleszcze, żel na ukąszenia czy maść na oparzenia.

I co najważniejsze, aby wakacje były dla malucha w pełni udane należy zabrać na nie jego ulubione zabawki. Przed snem w nowym miejscu z pewnością przyda się ukochany pluszak, a podczas zabawy w piasku na plaży plastikowe wiadereczko z pozostałymi akcesoriami.

Redakcja jakreagowac.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *