Tutaj jesteś

Jak skutecznie pozbyć się kataru siennego?

28 grudnia 2020 Zdrowie katar

Katar sienny to częsta dolegliwość, która dotyka wielu osób szczególnie w okresie wczesnej wiosny, kiedy zaczynają pylić drzewa. Uczucie stale wilgotnego nosa oraz potrzeba ciągłego dmuchania w chusteczkę jest jedną z reakcji alergicznych. Równolegle może się pojawić nieżyt nosa, piekące lub zaczerwienione oczy, kaszel, świąd skóry oraz wiele innych nadmiernych reakcji organizmu na daną substancję. Jednym z najpopularniejszych preparatów, po który sięgają osoby borykające się z alergią, jest Allertec WZF. W artykule podpowiemy, jak radzić sobie z alergią

Przyczyny i objawy reakcji alergicznych

Alergię wywołuje nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na określone czynniki fizyczne, chemiczne lub biologiczne. Substancją uczulającą, czyli tak zwanym alergenem, może się okazać w zasadzie wszystko. Jednak do najpowszechniejszych należą pyłki roślin, sierść, kurz czy roztocza. Jednymi z objawów jest katar sienny lub nieżyt nosa. Jeżeli dolegliwości utrudniają codzienne funkcjonowanie, wtedy warto sięgnąć po sprawdzone leki przeciwhistaminowe takie jak Allertec WZF. Wiele osób twierdzi, że szczególnie w sezonie wiosennym kiedy katar sienny znacznie się nasila, trudno jest im normalnie funkcjonować bez Allertecu WZF. Zawarta w nim cetyryzyna wykazuje działanie antagonistyczne w stosunku do receptorów histamonowych H1. Oczywiście sprawdzą się też odpowiedniki tego leku, oparte na podobnych substancjach aktywnych. Warto pamiętać, że leczenie alergii nie jest łatwe, zawsze powinno być konsultowane z lekarzem.

Allertec WZF – jak działają leki przeciwhistaminowe?

Osoby, które cierpią na alergię, często z polecenia lekarza sięgają po leki przeciwhistaminowe. Sama histamina jest aminą biogenną, należącą do jednych z głównych  mediatorów przy reakcjach zapalnych. Jej funkcją jest obrona organizmu przed działaniem szkodliwych substancji i drobnoustrojów. Substancja czynna zawarta w leku blokuje działanie receptora histaminy, jednocześnie znacząco redukując objawy alergii. Leki przeciwhistaminowe działają szybko i nie powołują niekomfortowych reakcji ubocznych takich jak senność czy zaburzenia refleksu. Wśród leków wydawanych są bez recepty dużą popularnością cieszy się Allertec WZF. Celem stosowania leków antyhistaminowych jest łagodzenie objawów sezonowego lub przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa o podłożu alergicznym. Mogą one pomóc również na łzawienie oraz pieczenie oczu. Należy bezwzględnie dostosować się do zaleceń lekarza oraz informacji zawartych na ulotce od producenta, które określą częstotliwość oraz porcję dawkowania.

czy powiększone węzły chłonne to rak

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

powiększone węzły chłonne - domowe leczenie