Jak ubrać dziecko na zajęcia taneczne?

Nam rodzicom zawsze będzie zależało na komforcie i bezpieczeństwie naszego dziecka. Z drugiej zaś strony nie możemy również zapominać o względach estetycznych, np. dotyczących ich ubioru. Jak zatem połączyć te dwie kwestie, by naszemu dziecku było wygodnie i jednocześnie dobrze wyglądało na zajęciach tanecznych? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika na ten temat.

Zajęcia taneczne – jak ubrać nasze dziecko?

Bardzo często możemy znaleźć w internetowych zasobach takie pytanie, jak ubrać dziecko na zajęcia taneczne. Otóż najczęściej znajdziemy lakoniczną odpowiedź, czyli komfortowo. Co to jednak oznacza w praktyce? Przede wszystkim elastyczne, niekrępujące ruchów spodnie i bluzeczkę. Będę to w dużej mierze legginsy i bawełniana, rozciągliwa koszulka. Jednak jak sama nazwa zajęć wskazuje, są one taneczne, zatem z pewnością dziewczynki, jak i czasem chłopcy będą chcieli na nich podziwiać falujące spódniczki dziecięce. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ tego typu garderobę wystarczy nałożyć na legginsy, by nasze dziecko czuło się także wyjątkowo.

Spódniczki dziecięce sprawiają, że nasze dziecko jest pewniejsze siebie, chętniej chodzi na zajęcia taneczne, ale również nie są one kłopotliwe dla nas rodziców. Wystarczy ubrać dziecko tak jak zawsze, czyli ciepło i wygodnie, a na zajęcia spakować po prostu spódniczkę, która staje się dodatkiem do stroju podstawowego. Najwygodniejsza spódniczka dla dziewczynki powinna być wykonana nie z w popularnego tiulu, a z szyfonu – jest ona o wiele przyjemniejsza w dotyku i nie podrażnia wrażliwej skóry dziecka. Najlepiej poszukać ubrania typu spódniczka dla dziewczynki w sklepach internetowych, gdzie można od razu przeczytać opinie innych rodziców.

Jak nie ubierać dziecka na zajęcia taneczne?

Wiedząc, jak ubrać dziecko na zajęcia taneczne nie możemy pominąć również takiej kwestii jak nieodpowiedni strój. Instruktorzy tańca, zarówno na zajęciach w przedszkolu, jak i w profesjonalnych szkołach tańca przestrzegają, by nie ubierać dzieci w jeansy. Jest to mało elastyczny materiał, który dodatkowo posiada liczne i grube przeszycia. Podczas ruchu mogą one obcierać wrażliwą skórę dziecka, zatem nie są one wskazane.

Z drugiej zaś strony rajstopy w połączeniu ze spódniczką również mogą nie być dobrym strojem. W trakcie tańca spódniczka może się podnosić, co wpływa na dyskomfort dziecka. Rajstopy także są śliskie na stopach, zatem baletki lub lekkie, elastyczne obuwie i tak będzie tutaj wymagane. Stąd też zestaw legginsów lub spodenek sportowych ze spódniczką dla dzieci i bawełnianą bluzką będzie strzałem w dziesiątkę. Trzeba pamiętać, że inne zasady mogą obowiązywać na zajęciach baletowych – wtedy to w szkołach wymagane są specjalne białe lub jasne rajstopy w połączeniu z baletkami. 

Jak widać, sprawa ubioru dzieci na zajęcia taneczne nie jest raczej kłopotliwa. Najważniejsza zasada to pamiętać, by względy estetyczne szły w parze z komfortem i wygodą dziecka. Życzymy udanych tanecznych treningów!

Redakcja jakreagowac.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *