Jak urządzić kącik do spania dla noworodka?

Pierwszy kącik do spania dla niemowlaka najczęściej znajduje się w pokoju rodziców. Jeśli jednam mamy taką możliwość i chęć stworzenia maluchowi osobnego azylu, możemy puścić wodze fantazji i zrobić piękny pokój dla maluszka. Właściwa kolorystyka, odpowiednie dodatki, funkcjonalne meble i proporcjonalny wybór wzorów sprawią, że pokój dziecka stanie się miejscem przytulnym i niezwykle komfortowym, zarówno dla dziecka, jak i dla jego opiekunów. Jak sprawić, że pokój malucha będzie idealnym miejscem do zabawy, odpoczynku i właściwego rozwoju? Podpowiadamy, jak stworzyć idealny azyl dla dziecka.  

Kącik dla malucha w sypialni rodziców 

Pierwszy kącik dla maluszka powstaje zazwyczaj w sypialni rodziców. Wynika to najczęściej z kwestii praktycznych – rodzice nie chcą ani na chwilę spuszczać wzroku z nowonarodzonego dziecka, pragnąć zapewnić mu właściwą opiekę nawet nocą. Jak urządzić praktyczny kącik dla malucha w sypialni dorosłych?  

Przed przystąpieniem do urządzania kącika dla malucha pamiętajmy, że łóżeczko dziecka w sypialni rodziców to zazwyczaj rozwiązanie tymczasowe. Dla chwilowej adaptacji, nie warto ryzykować ani inwestować w skomplikowany remont czy specjalną oprawę dekoracyjną. Zrezygnujmy więc z tapety na fragmencie ściany czy pomalowania jej na inny kolor w tym miejscu, ponieważ po przeniesieniu łóżeczka wszystko trzeba będzie zmieniać.  

Kącik niemowlaka w pokoju rodziców warto jednak oddzielić za pomocą właściwego oświetlenia. Delikatna lampa lub kinkiet wprowadzą przytulny klimat i sprawią, że tymczasowe miejsce dla dziecka stanie się niezwykle klimatyczne. Subtelne światło wydobywające się z odpowiednio dobranego oświetlenia nie będzie razić ani malucha, ani rodziców.  

Dodatki w kąciku dla dziecka 

Urządzając kącik dla dziecka, warto zadbać o to, by miejsce było przyjazne maluchowi. Miejsce to warto więc udekorować przy pomocy kolorowych, ale subtelnych dodatków i dekoracji. W pokoju malucha sprawdzą się miękkie, ręcznie robione litery z kolorowych materiałów z imieniem malucha, zawieszone na wstążeczce. Innym pomysłem jest galeria bajkowych obrazków lub zdjęć dziecka różnej wielkości, umieszczonych nad łóżeczkiem. Dzięki zastosowaniu kilku prostych patentów, aranżacja łóżeczka dziecka w sypialni rodziców stanie się niezwykle urokliwa i przyjazna zarówno dziecku, jak i rodzicom, a to wszystko niskim kosztem. Gdy dziecko będzie już na tyle duże, że będzie mogło przenieść się z sypialni do swojego pokoju, bez większych problemów odmienisz wygląd sypialni, wracając do poprzedniego stanu.  

Kącik do spania dla noworodka to niezwykle istotna kwestia, którą należy się zająć już sporo przed narodzinami malucha. Ważne, by wszystko było odpowiednio przygotowane i gotowe na zaadaptowanie dziecka do danego pomieszczenia. W kąciku dla malucha powinny znaleźć się również komoda lub szafa do przechowywania ubranek i akcesoriów, takich jak: otulacze bambusowe, kaszmirowa czapka czy białe czapki dla maluchów. 

Redakcja jakreagowac.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *