Jak wybrać fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Fotelik dla noworodka to jedna z najważniejszych części wyprawki. Dlatego właśnie nie można wybierać go szybko i bez zastanowienia. Najlepiej jest poświęcić na poszukiwania nawet kilka dni, a także wybrać się do sklepu stacjonarnego, gdzie doświadczony sprzedawca dokładnie przedstawi ci najlepsze dla was opcje. Odpowiednio wybrany fotelik samochodowy dla niemowlaka to gwarancja spokojnej podróży całą rodziną – podpowiadamy, co ma znaczenie w czasie jego wyboru.

Fotelik samochodowy dla niemowlaka – jak wybrać?

fotelik dla niemowlaka

Rodzice muszą przede wszystkim pamiętać, że fotelik dla niemowlaka musi być dopasowany do grupy wiekowej, wagi i wzrostu. Dla noworodka należy więc wybrać modele ze skali 0-13 kg lub 40-75 cm wzrostu. Właśnie te modele zapewniają dziecku odpowiednie ułożenie ciała oraz szczególnie potrzebną stabilizację. Należy jednak również pamiętać, że fotelik samochodowy dla niemowlaka powinien być dopasowany do modelu waszego samochodu. Właśnie dlatego warto skorzystać ze sklepu stacjonarnego, w którym doświadczeni sprzedawcy z dużą specjalistyczną wiedzą pomogą wam w doborze najlepszego. To istotne, by proponowany model został przymierzony do waszego samochodu.

fotelik dla niemowlaka

Wybierając fotelik dla noworodka, który wkrótce ma się pojawić na świecie, musisz przede wszystkim uwzględnić bezpieczeństwo. Pamiętaj, że to niezwykle istotne, nawet jeśli nie planujecie długich podróży z małym dzieckiem. Kolizja drogowa może zdarzyć się wszędzie, także podczas krótkiej trasy pomiędzy domem a sklepem. Na co należy więc zwracać uwagę?

Na początek warto przejrzeć opinie rodziców. Choć oczywiście każdy ma inne potrzeby, porusza się innym samochodem i różnimy się między sobą gustem, daje to możliwość poznania najczęściej wybieranych i z jakichś powodów docenianych producentów. Wkrótce bowiem przekonasz się, że wypracowanie zaufania u rodziców nie jest łatwe i dlatego może być istotnym wyznacznikiem jakości. Udało się to osiągnąć skandynawskiej marce BeSafe, która dostarcza foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg, które współtworzą innowacyjny system modularny BeSafe iZi Modular. Fotelik dla niemowlaka BeSafe iZi Go Modular został stworzony ze specjalnej kombinacji materiału EPS i pianki, a następnie zamknięty w miękkim obiciu, dzięki czemu jest wytrzymały i bardzo wygodny. Co istotne, w tym modelu znajdziemy także dodatkową ochronę boczną SIP+, dzięki której część siły w czasie zderzenia bocznego jest pochłaniana i dociera w znacznie mniejszym stopniu do siedzącego w środku dziecka.

fotelik dla noworodka

Oprócz bezpieczeństwa, liczy się także wygoda. Dziecko musi mieć zapewnione prawidłowe ułożenie ciała – fotelik powinien zapewniać pozycję pod kątem 35-45 stopni. Równie ważne jest dodatkowe wsparcie dla główki dziecka, czyli najwrażliwszej i w tym momencie najcięższej części ciała dziecka, nad którą maleństwo nie ma jeszcze kontroli. Dlatego wybrany model musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów i posiadać odpowiednią wkładkę, która ją ustabilizuje i podtrzyma we właściwy sposób. Jednocześnie jednak istotne jest, by nie uciskała dziecka za mocno.

fotelik dla noworodka

Najważniejszym kryterium w wyborze fotelika dla niemowlaka jest zdecydowanie jego poziom bezpieczeństwa. Fotelik iZi Go Modular posiada 5-punktową uprząż bezpieczeństwa, której zadaniem jest utrzymanie całego ciała dziecka, zarówno klatki piersiowej jak i bioder, w przypadku zdarzenia drogowego. Ta opcja jest zdecydowanie lepszą i oczywiście bezpieczniejszą w stosunku do fotelików, które posiadają 3-punktową uprząż wewnętrzną.

Należy pamiętać, że fotelik samochodowy dla niemowlaka musi być również funkcjonalny. Oznacza to, że będzie ułatwiał codzienne życie rodziców i innych opiekunów, którzy z biegiem czasu będą również zaangażowani w opiekę nad maluszkiem. Warto wybierać te modele, które będą umożliwiały swobodne korzystanie w przypadku używania kilku samochodów.

fotelik samochodowy dla niemowlaka

Na co warto zwrócić uwagę? Wybierając fotelik dla noworodka, upewnij się, że umożliwia on montaż na stelażu kupionego przez ciebie wózka. Nie ulega wątpliwości, że dla maluszka najlepszą pozycją jest ta na zupełnie płaskim, dlatego podczas długich spacerów sprawdzi się wyłącznie gondola. Jednocześnie należy pamiętać, że codzienność często wymaga od nas elastyczności – czasem trzeba szybko zajrzeć do sklepu w drodze z pracy. Właśnie wtedy sprawne przepięcie nosidła z samochodu na adaptery bardzo się przydaje.

Warto wiedzieć, że nowoczesny fotelik samochodowy dla niemowlaka może wykorzystywać bazę ISOfix. Co więcej, oferowana przez skandynawską markę koncepcja modularna BeSafe iZi Modular pozwala wykorzystywać ją zarówno w pierwszym, jak i drugim foteliku – posłuży więc przez pierwsze 4 lata życia dziecka. To więc bezpieczeństwo, wygoda i jednocześnie oszczędność, czyli wszystko, na czym zależy rodzicom!

Redakcja jakreagowac.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *