Jak wygląda szukanie pracy w księgowości?

W obecnych czasach bardzo popularna jest praca w księgowości. Jest to też praca dla młodych, bowiem nie trzeba mieć sporego doświadczenia zawodowego, żeby znaleźć zatrudnienie w tym sektorze. Warto jednak powiedzieć, że praca w księgowości kojarzy się ludziom z nakładem obowiązków. Ponadto kojarzy się też z dobrym wynagrodzeniem. Dlatego wiele młodych osób chce pracować w księgowości. Okazuje się, że ludzie szukający zatrudnienia w tym zawodzie nie powinni mieć problemów z jej znalezieniem, bowiem zawsze istnieje zapotrzebowanie na specjalistów w kwestii finansów i zarządzania.

Szukanie pracy

Żeby znaleźć pracę w księgowości, nierzadko wymagane jest skończenie studiów, na przykład ekonomicznych. Dlatego wielu młodych ludzi chodzi na tego typu studia. Szukanie takiej pracy warto zacząć od przeglądania stron z ofertami pracy. W Polsce często poszukiwani są księgowi. Bardzo istotne jest też przygotowanie listu motywacyjnego oraz dobrego CV. Wiele osób zastanawia się, jak zostać księgowym. Warto najpierw powiedzieć, że od paru lat o wiele prościej jest zostać księgowym. Okazuje się, że w 2014 r. zmieniły się przepisy prawne określające wymogi do wykonywania takiego zawodu. W tamtym czasie nastąpiła deregulacja zawodu księgowego. Od 2014 roku nie trzeba już uzyskać certyfikatu Ministra Finansów, żeby pracować w księgowości. Jednakże nadal warto brać udział na wszelakich szkoleniach, które przeprowadzane są przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Tego typu kursy zakończone są egzaminem państwowym. Osoby, które go zdały, mogą otrzymać specjalny certyfikat. Zobacz więcej na http://klubobroncowplanety.pl/.

Wymagania w księgowości – z czym trzeba się liczyć?

Wiele osób zastanawia się też, jakie są wymagania w przypadku pracy na stanowisku księgowego. Okazuje się, że Stowarzyszenie Księgowych w Polsce określiło aż cztery stopnie kwalifikacji w takowym zawodzie. Pierwszym z nich jest zwyczajnie księgowy. Żeby można było pracować jako taka osoba, trzeba mieć co najmniej średnie wykształcenie. Drugim stopniem jest specjalista do spraw rachunkowości. Powinien on także posiadać minimum średnie wykształcenie, ale wymagane jest też doświadczenie, które wynika z pracy w księgowości. Powinno być ono poparte stosownymi dokumentami. Mowa tutaj na przykład o zaświadczeniu kwalifikacyjnym pierwszego stopnia. Można też przedstawić tytuł technika księgowości. Jeśli mowa natomiast o trzecim stopniu, trzeba powiedzieć o głównym księgowym. Ludzie, którzy ubiegają się o prace na tego typu stanowisku, muszą mieć skończone studia mające wyższy profil rachunkowy bądź finansowy. Wymagany jest tytuł magistra bądź licencjata. Oprócz tego potrzebne jest również zaświadczenie kwalifikujące drugiego stopnia. To ono może potwierdzić kompetencje danego pracownika. Dodatkowo bardzo mile widziane są też wszelakie certyfikaty księgowe. Warto też powiedzieć o czwartym stopniu kwalifikacji. Jest to stanowisko dyplomowanego księgowego. Taka osoba może liczyć na zatrudnienie w wielu firmach. Ponadto może też liczyć na dość wysokie wynagrodzenie, jednakże wszystko zależne jest od danej firmy oraz od doświadczenia zawodowego. Wiele osób zastanawia się, gdzie szukać pracy w księgowości.

Okazuje się, że można ją szukać w paru miejscach. Co ciekawe, bardzo dużo specjalistów z tego zakresu poszukiwanych jest przez wszelakie biura rachunkowe. Znajdują się one w praktycznie wszystkich miastach w Polsce. Warto też dodać, że praca w nich nierzadko zapewnia rozwój zawodowy. Dlatego obecnie coraz więcej osób szuka takiej formy zatrudnienia, która jest niesamowicie ceniona. Jest też bardzo dobrze płatna, co jest równie istotne. Poszukiwani są wykwalifikowani specjaliści nie tylko w mniejszych firmach, ale także w średnich oraz dużych. Należy nadmienić, że takie osoby są bardzo przydatne w dziale kadr. Co ciekawe, księgowy może też myśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej. Niestety wiąże się to z nieco większymi kosztami, a ponadto z szukaniem klientów na własną rękę, co nierzadko bywa mocno uciążliwe. Warto jednak rozważyć wiele opcji.

Redakcja jakreagowac.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.