Jak zaprojektować łazienkę przyjazną dzieciom?

Jeśli jesteś w trakcie projektowania nowego domu lub wnętrza nowego mieszkania, zapewne pragniesz dostosować je do swoich potrzeb. Jeśli posiadasz dzieci lub je planujesz, chcesz zadbać aby dom był dostosowany również do ich potrzeb. Wiele niebezpieczeństw i zagrożeń można wyeliminować na etapie projektu wnętrza. Sprawdź jak zadbać o to, aby twoja pociecha mogła komfortowo korzystać ze wspólnego domu na każdym etapie życia. 

O co warto zadbać w łazience dla dzieci?

Łazienka to jedno z najbardziej niebezpiecznych dla dziecka miejsc w domu. Śliska podłoga i ostre kanty mogą spowodować wiele urazów. W jaki sposób można zabezpieczyć łazienkę, aby uniknąć wypadków?

Oczywiście najlepszym sposobem byłoby dostosowanie wysokości sprzętów w łazience do wysokości naszej pociechy. Jednak dzieci szybko rosną, a to by oznaczało, że bylibyśmy zmuszeni do częstego remontowania łazienki i systematycznego zmieniania wysokości zamontowanych sprzętów. Jest to również niemożliwe, jeśli w domu mamy tylko jedną łazienkę. Wtedy trzeba spróbować trików, które dostosują wnętrze do potrzeb osób każdego wzrostu. 

Najwięcej wypadków jest spowodowanych w łazience przez śliską podłogę. Dlatego polecamy zainteresować się możliwością wyłożenia podłogi kafelkami, które nie są bardzo śliskie. Takie produkty możesz znaleźć na stronie www.kaflando.pl. To pozwoli zapewnić dziecku większą stabilność, nawet jeśli stanie na podłodze mokrą nogą. 

Warto także zastanowić się nad kolorystycznym akcentem w naszej łazience. Jeśli chcemy, aby nasza łazienka była przyjazna dzieciom, może warto zrezygnować z betonowych akcentów i surowego charakteru wnętrz, który jest ostatnio modny. Sprawdź ofertę sklepu https://kaflando.pl/ i wybierz produkt dla siebie.

Co wybrać zamiast remontu?

Jeśli nie chcemy przeprowadzać w naszej łazience gruntownego remontu, możemy spróbować rozwiązań mniej permanentnych. Prawidłowe wyposażenie łazienki w rzeczy, które pomogą dzieciom funkcjonować samodzielnie, mogą znacznie poprawić komfort naszego życia. 

Co warto zabezpieczyć? Odpowiedź jest dość oczywista – prąd przed wodą. Jest to najgorsze połączenie, które może zajść w łazience, dlatego warto zaopatrzyć się w zaślepki do kontaktów, które pozwolą zabezpieczyć nasze dzieci przed tym połączeniem. 

Warto także zadbać o odpowiednie przechowywanie detergentów. Ich często atrakcyjny zapach i kolor może sprowokować dzieci do zabawy, często toksycznymi środkami dla błony śluzowej. 

Warto także zabezpieczyć ostre ranty za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych nakładek z miękkiego silikonu lub innego tworzywa sztucznego. 

Ostatnim elementem, który pomoże naszym dzieciom w codziennym życiu są wszelkiego rodzaju podnóżki i schodki. Zlikwiduje to dyskomfort, który może ze sobą nieść zbyt wysoki sprzęt łazienkowy.

Redakcja jakreagowac.pl