Tutaj jesteś

Jakie buciki niemowlęce będą odpowiednie dla Twojego dziecka?

30 marca 2022 Dziecko buciki dla dziecka

Wybierając pierwsze buciki niemowlęce, zadbaj o dokładne przeanalizowanie najnowszych zaleceń lekarzy i fizjoterapeutów. Dopiero mając tę wiedzę, można bezpiecznie wybrać buciki niemowlęce. 

  1. Od którego miesiąca można zakładać dziecku buciki? 
  2. Buciki niemowlęce nieograniczające rozwoju stopy 
  3. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając buciki niemowlęce
  4. Jak dobrać odpowiedni rozmiar? 

Buty odpowiednie na dziecięcą stopę mają piękne kolory oraz wzory, idealnie dopasowane do ubranek. Jednak w tym przypadku stawiamy przede wszystkim na ergonomiczną i giętką podeszwę oraz fason nieuciskający rosnącej nóżki. 

Od którego miesiąca można zakładać dziecku buciki? 

Wybierając pierwsze buciki dla dziecka, niezalecane jest robienie tego zbyt wcześnie. Pierwsze kroki maluszek powinien stawiać boso. Dzięki temu nauka chodzenia przebiega poprawnie i zdrowo. Polecane jest także pokazywanie dziecku różnych faktur podłoża. Zmienne bodźce dobrze wpływają na rozwój stopy. 

Najlepszym momentem na pierwsze buciki niemowlęce są pierwsze spacery na zewnątrz. Kluczowe w tej kwestii jest bezpieczeństwo. Miękkie buciki, odpowiednie dla stopy dziecka powinno się kupić w chwili, gdy dziecko wykazuje zainteresowanie chodzeniem po niepewnym podłożu. 

Buciki niemowlęce nieograniczające rozwoju stopy 

Szukając najlepszych bucików niemowlęcych, niezależnie czy do nauki chodzenia, czy dla maleństwa do przeznaczone raczkowania — w naszej ofercie z pewnością znajdziesz odpowiednie. Buty dla niemowląt powinny wspierać prawidłowy rozwój stopy. Najważniejsze jest dbać o wygodę dzieci. 

Maluch powinien mieć elastyczne buty, które można z łatwością zgiąć jedną dłonią — dobrze sprawdzają się tak zwane buciki niechodki. Doskonale sprawdzą się na pierwsze miesiące życia, a także do chodzenia po domu. 

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając buciki niemowlęce? 

Obecnie na rynku dostępne są półbuty, obuwie na rzepy, sandałki, kapcie i wygodne buciki niechodki. Produkty dla chłopca i dziewczynki mogą być dobrane kolorystycznie do ubranka. Modele dla najmłodszych pociech powinny być równie wygodne jak skarpetki. Buty dla niemowląt dostępne w sklepie internetowym, muszą być miłe w dotyku i chronić stópki chłopców i dziewczynek przed chłodem podczas spacerów. 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar? 

Dziecięca stopa rośnie bardzo szybko. W pierwszych latach życia warto mierzyć ją co 2 miesiące. Dzięki temu można mieć pewność, że buciki niemowlęce nie będą uciskać. W kolejnych latach można sprawdzać rozmiar co 4 lub 5 miesięcy. 

czy powiększone węzły chłonne to rak

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Najlepsze wielkanocne produkty dla dzieci