Tutaj jesteś

Jakie czynniki są ważne przy wyborze obuwia dla dzieci?

6 września 2021 Zakupy obuwie dla dzieci

W jaki sposób należy wybrać buty dla dzieci? Takie pytanie stawiają sobie rodzice, którzy chcą zadbać o zdrowie swoich dzieci. W szczególności na samym początku, w okresie wzrastania. Nogi dzieci kształtują się przez bardzo długi okres. Jeżeli będzie ono nosiło źle dobrane obuwie, może to wpłynąć szkodliwie na jego nogi. Lepiej od razu wybrać prawidłowe obuwie dla dzieci, niż potem szukać lekarza zajmującego się korygowaniem krzywych nóg.

Dobre obuwie dla każdego dziecka

Jak należy kupować buty dla dzieci? Po pierwsze – każdy rodzic powinien inwestować w nową parę. Tak, bardzo często, po okazyjnej cenie można kupić zadbane buty. Tylko, że należy pomyśleć o zwykłej higienie. Czy rodzic jest w stanie odpowiedzieć na to, czy poprzedni właściciel nie miał żadnych problemów ze swoimi stopami? Obuwie często wygląda na zadbane, ale nikt nie jest pewny co do tego, co może kryć się pod podszewką.

Nowe obuwie dla dzieci to również gwarancja tego, że zostanie ono dobrane indywidualnie do potrzeb każdego malucha.

Najważniejsze elementy

Można mówić o kilku ważnych elementach, które powinny znajdować się przy dobrych, zdrowych butach. Wśród takich elementów można wymienić m.in. sztywny zapiętek, jak również podeszwa. Zapiętek powinien sięgać nieco ponad kostkę, aby zapewnić lepszą stabilizację nodze na ziemi – również kiedy dziecko będzie szybko biegać po dworze, domu, itd. Podeszwa buta musi być jednocześnie na tyle miękka, aby dorosły był w stanie zgiąć ją trzema palcami. Umożliwi to swobodne poruszanie się dziecku. Bardzo ważne są rzepy oraz sznurówki. Należy zwrócić uwagę na to, czy zapięcie otwiera się daleko w kierunku palców.

Kupując buty dla dziecka, należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Koniecznością jest materiał oddychający, który pozwoli na swobodną cyrkulację powietrza. Nie ma nic gorszego niż buty, które powodują przepocenie się całej stopy. Jeżeli dojdzie do czegoś takiego, można być pewnym tego, że na stopach dziecka szybko zaczną rozwijać się bakterie oraz zarazki.

Dobry rozmiar buta

Przed zakupem butów, zawsze należy sprawdzić ich rozmiar. A właściwie to należałoby powiedzieć, że długość wkładki, bo prawdą jest, iż rozmiar rozmiarowi jest nierówny. Długość wkładki można sprawdzić metodą na patyk. Do buta, które dziecko nosi na co dzień, należy włożyć patyczek i sprawdzić jego długość. Jeżeli istnieje taka konieczność, należy go ułamać. Tak, aby na całej długości swobodnie wchodził on do buta. Potem należy ten patyczek zmierzyć, aby odpowiedzieć na pytanie odnośnie długości wkładki buta.

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

O tym