Tutaj jesteś

Jakie są skutki noszenia noworodka w pionie?

12 lutego 2022 Dziecko skutki noszenia noworodka w pionie

W dzisiejszych czasach opieka zdrowotna rozwija się w zastraszającym tempie. Wzrasta też świadomość ludzi na temat ogólnej medycyny. Jednymi z ważniejszych specjalności medycznych jest ginekologia i położnictwo. Specjaliście w tej dziedzinie dbają bowiem o właściwy przebieg ciąży u kobiety. Dziecko to największy dar w życiu każdego człowieka, warto więc zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły, aby ciąża przebiegła w sposób idealny. Następnie warto również poznać wszystkie aspekty opieki nad noworodkiem, między innymi jak nosić małą pociechę.

noworodek noszenie

Jak nosić dziecko?

Noszenie dziecka we właściwy sposób to jedna z ważniejszych rzeczy, jaką powinno się wiedzieć posiadając noworodka. Noszenie dziecka w niewłaściwy sposób może bowiem doprowadzić do wielu problemów w jego rozwoju. Mówiąc o poprawnym noszeniu dziecka warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ustawienie główki dziecka. Powinny być ona symetrycznie ustawiona do osi ciała. Rączki natomiast powinny być umieszczone z przodu. Innym poprawnym sposobem jest ustawienie dziecka noworodka bowiem na ręce. W tym sposobie plecy powinny zostać oparte o tułów osoby, która go nosi. W późniejszym czasie można również nosić dziecko tyłem.

Jak nie nosić noworodka i jakie są skutki noszenia go w pionie?

Noszenie dziecka w pionie to oczywiście poprawny sposób, w jaki można je nosić. Nie należy jednak stosować tej pozycji dla noworodków, lepsza w tym przypadku będzie pozycja pionowa. Pozycję pionową lepiej stosować dla starszych dzieci, które już w większym stopniu są w stanie kontrolować ustawienie ciała. Generalnie do około szóstego miesiąca życia dziecka powinno nosić się je w pozycji pionowej. Jakie są więc skutki noszenia noworodka w pionie? Do głównych skutków takiego noszenia dziecka należy przede wszystkim przeciążenie stawów noworodka. Stawy nie są bowiem jeszcze w wystarczającym stopniu rozwinięte, dlatego kręgosłup maluszka wystawiony może być na działanie zbyt dużych sił. Ponadto noworodek nie ma jeszcze rozwiniętego układu więzadłowego, dlatego też noszenie go w sposób pionowy może doprowadzić w przyszłości do różnego rodzaju wad postawy. Zaliczyć do nich można okrągłe plecy bądź skoliozę.

noszenie noworodka w pionie

Noszenie dziecka to jeden z ważniejszych etapów rozwoju noworodka. Warto więc poznać sposoby w jaki sposób poprawnie należy je nosić. Generalnie dla noworodków najlepszym sposobem jest noszenie ich w pozycji poziomej, ze względu na słabo rozwinięty układ stawowy i kostny. Im jest dziecko starsze, tym w większym stopniu można zmieniać ustawienie jego ciała, na bardziej pionową pozycję. Zastosowanie pozycji pionowej zbyt wcześnie może bowiem doprowadzić do wielu problemów w rozwoju dziecka.

czy powiększone węzły chłonne to rak

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Najlepsze wielkanocne produkty dla dzieci