Kiedy sięgnąć po progresywne soczewki kontaktowe?

Pogorszenie jakości widzenia to proces naturalny, którego w większym lub nieco mniejszym stopniu doświadcza praktycznie każda osoba po czterdziestym roku życia. Dzięki osiągnięciom współczesnej technologii konsekwencjom tego typu zjawiska można jednak dość łatwo przeciwdziałać. Wystarczy stosować specjalne okulary lub soczewki kontaktowe progresywne. Czym są takie soczewki i kiedy warto po nie sięgać?

Co to są szkła progresywne?

To specjalny rodzaj soczewek, które zostały wyprofilowane w ten sposób, by zapewniać ostre widzenie zarówno w bliży, jak i dali. Użytkownik soczewek kontaktowych progresywnych z równą ostrością widzi małe litery w gazecie czy książce, jak i duży numer zbliżającego się do przystanku autobusu. Takie szkła zwykle podzielone się na trzy płynnie łączące się ze sobą pola. Dolne pole odpowiada za widzenie tego co bliskie. Środkowe pozwala zachować dobrą jakość widzenia przedmiotów znajdujących się w większej odległości – jest to tzw. pole pośrednie. Górne umożliwia widzenie tego, co znajduje się w dali. Ze względu na płynne przejście z jednego pola w kolejne, soczewki kontaktowe progresywne są idealnym wyborem dla osób, które szukają rozwiązania uniwersalnego – soczewek do czytania lub pracy na komputerze, które sprawdzą się również podczas innych zajęć dnia codziennego.

Kiedy wybrać szkła progresywne?

Tego typu produkt to idealny wybór dla osób, które odczuwają wyraźne trudności z czytaniem drobnych liter i jednocześnie mają problem z ostrością widzenia obrazów znajdujących się w większej odległości. Soczewki kontaktowe progresywne mogą zainteresować również te osoby, które dotychczas używały jedynie okularów. Noszenie szkieł jest często znacznie wygodniejsze, zwłaszcza w przypadku aktywnych osób uprawiających różnego rodzaju sporty. Soczewki nie parują i ryzyko ich uszkodzenia podczas treningu jest znacznie mniejsze niż tradycyjnych okularów. W sprzedaży znaleźć można wiele wersji kontaktowych soczewek progresywnych i w zależności od indywidualnych potrzeb, można sięgnąć po ich model jednodniowy lub miesięczny, o wydłużonej trwałości.

Zakup soczewek kontaktowych progresywnych to dobry wybór dla osób, które doświadczają negatywnych skutków naturalnego procesu słabnięcia wzroku. Takie produkty w szczególności polecane są osobom aktywnym, które jednocześnie pracują przy komputerze, spędzają dużo czasu na lekturze książek lub oglądaniu telewizji. Jeśli zatem czujesz, że Twój wzrok zaczął słabnąć, a nie chcesz używać tradycyjnych okularów, tego typu soczewki będą strzałem w dziesiątkę.

Redakcja jakreagowac.pl