Komfortowe i wygodne buty dla malucha

Każdy troskliwy rodzic powinien zadbać o to, aby jego dziecko posiadało odpowiednie obuwie, w którym to będzie czuło się wygodnie i komfortowo podczas wspólnej zabawy z rówieśnikami. Jakie buty dla malucha wybrać, aby było ono w pełni radosne i szczęśliwe?

Idealne obuwie od najmłodszych lat

Każdy rodzic powinien dużą uwagę przykuwać do tego, jakie wybiera obuwie dla swego ukochanego malucha. Otóż nieodpowiednio dobierane w dzieciństwie buty mogą stać się w przyszłości przyczyną wielu poważnych kłopotów. Może bowiem dojść do deformacji stopy i poważnej choroby, którą jest płaskostopie.

Warto pamiętać o tym, że w początkowym okresie życia należy każdemu maluszkowi zapewnić dużo luzu oraz swobody. Dla niemowlaka wystarczy zatem zakupić tylko miłe w dotyku skarpetki z naturalnej bawełny.

Sytuacja diametralnie zmienia się z chwilą, kiedy nasze dziecko zaczyna znacznie więcej czasu spędzać na nogach, a więc wówczas gdy zaczyna biegać i większość czasu w ciągu dnia spędza w pozycji pionowej. Jest to odpowiednia pora do tego, aby wyposażyć swego ukochanego malucha w komfortowe i wygodne obuwie.

Obuwie odpowiednie dla przedszkolaka

Każdy rodzic posiadający dziecko w wielu przedszkolnym powinien zadbać o to, aby wyposażyć je w idealne obuwie. Jak powszechnie wiadomo każde dziecko spędza w przedszkolu zazwyczaj od 5 do 8 godzin dziennie, zatem musi ono posiadać takie obuwie zmienne w którym będzie czuło się wygodnie podczas wspólnej zabawy z rówieśnikami.
Zakupione buciki powinny nie tylko pięknie się prezentować, lecz także być dostatecznym odciążeniem dla małych nóżek. W wybranych bucikach stopa nie powinna się pocić, a ich wkładanie na stopkę nie powinno sprawiać jakichkolwiek trudności.

Dobrze dobrane buty sprawią, że dziecko nie będzie miało w przyszłości problemów z kręgosłupem czy też koślawością kolan.

Jakie wybrać obuwie dla malucha

Obecnie na rynku wybór butów dla małych dzieci jest przeogromny. Każdy rodzic może zatem wybierać pośród różnorodnych fasonów oferowanych w bogatej palecie kolorystycznej.

Doskonałym wyborem będą z pewnością buty zapinane na rzepy. Są one doskonałą alternatywą dla obuwia wiązanego oraz zapinanego na ozdobne klamerki. Posiadając buciki na rzepy dziecko nie musi stresować się, że nie będzie umiało ich założyć.

Podczas zakupu warto także szczególną uwagę zwrócić na podeszwę wybranego bucika. Powinna ona zawsze być elastyczna i giętka, bowiem wówczas nie krępuje ona ruchów dziecka podczas intensywnej zabawy z rówieśnikami. Ponadto dziecko nie ma jakichkolwiek problemów z siadaniem, kucaniem oraz chodzeniem. Z kolei funkcja anty – poślizgu sprawia, że każde dziecko jest chronione przed niefortunnym upadkiem.

Dobrze jeśli wybrane buciki posiadają skórzaną wkładkę, która to w doskonały sposób zapobiega płaskostopiu.

Niezwykle ważne jest także to ,aby wybrane buty dla malucha były przewiewne, bowiem wówczas nóżka się nie poci. Dziś na rynku nie brakuje takich bucików dla dzieci, które posiadają z boku dziurki wentylujące.

Z kolei jeśli chodzi o kapcie, to powinny one zawsze mieć lekko podwyższoną piętę, bowiem wówczas dostatecznie usztywniają stopę dziecka. i. I co najważniejsze każde buty dla malucha powinny być wykonane z naturalnego oraz przepuszczającego powietrze tworzywa.

Redakcja jakreagowac.pl