Tutaj jesteś

Oliwa z oliwek – Sposób na włosy pełne blasku

4 kwietnia 2024 Uroda oliwa z oliwek na włosy

Oliwa z oliwek jest produktem, który znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Oprócz tradycyjnego wykorzystania w kuchni, aby dodawać smaku potrawom oraz w codziennej diecie jako zdrowy tłuszcz, oliwa z oliwek może być również używana w celach pielęgnacyjnych, takich jak nawilżanie skóry czy włosów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że oliwa z oliwek może być doskonałym środkiem do odżywienia włosów. Dzięki swoim właściwościom , oliwa z oliwek może przyczynić się do poprawy kondycji włosów, sprawiając, że stają się one bardziej miękkie, gładkie i zdrowsze.

Zobacz również: Sekret zdrowego życia. Oliwa z oliwek i jej właściwości

W tym artykule dowiesz się?

  • Jak oliwa z oliwek wpływa na włosy?
  • Stosowanie oliwy z oliwek na włosy.
  • Kiedy stosować oliwę z oliwek na włosy?

Jakie korzyści przynosi oliwa z oliwek stosowana na nasze włosy?

Nawilża nasze włosy 

Oliwa z oliwek bogata jest w tłuszcze, które działają nawilżająco. Sprawi ona, że nasze włosy odzyskają blask, staną się miękkie oraz gładkie. 

Sprawia, że nasze włosy się nie puszą

Puszenie się włosów często jest wynikiem nadmiernego wysuszenia, dlatego regularne stosowanie oliwy może pomóc w utrzymaniu wilgotności włosów i zapobiec puszeniu się.

Zapobiega łamaniu się włosów 

Oliwa z oliwek nadaje włosom elastyczności, przez co są mniej podatne na łamanie się. Dzięki temu włosy wyglądają na zdrowsze oraz zyskują błysk.

Chroni przed uszkodzeniami 

Stosowanie oliwy ochroni nasze włosy przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie UV, czy ciepłe temperatury, np suszenie, prostowanie. Dzieje się tak dzięki zawartej w niej witaminie E.

Zapobiega łupieżowi

Oliwa z oliwek nawilża nie tylko włosy, ale także skórę głowy. Łupież spowodowany jest przesuszeniem skóry, która w tego wyniku łuszczy się.

Przyspiesza porost włosów

Masowanie skóry głowy oliwą z oliwek może również pomóc w stymulacji wzrostu włosów poprzez pobudzanie krążenia krwi w skórze głowy.

oliwa z oliwek do pielęgnacji włosów

W jaki sposób można użyć oliwy z oliwek na nasze włosy?

Maska na włosy 

Nałóż oliwę z oliwek na włosy i skórę głowy, pozostaw na około 30 minut, a następnie spłucz. Następnie umyj głowę szamponem. Po całym zabiegu możesz nałożyć swoją ulubioną odżywkę, lecz nie jest to konieczny krok.

Odżywka do włosów

Dodaj oliwę z oliwek do swojej ulubionej odżywki. Nałóż mieszankę na włosy i pozostaw na około 10-15 min (czas może być dłuższy). Następnie dokładnie spłucz. 

Serum do końcówek włosów

Nanieś niewielka ilość oliwy na końcówki włosów, a następnie odczekaj około 15 min. Po tym czasie rozczesz włosy i zmyj pozostałości z głowy.

Kiedy używać oliwy z oliwek do włosów?

Należy  pamiętać, że stosowanie oliwy z oliwek na włosy może być bardziej odpowiednie dla niektórych rodzajów włosów niż dla innych. Osoby o cienkich włosach mogą potrzebować mniejszej ilości, aby uniknąć nadmiernego obciążenia, podczas gdy osoby o grubych, suchych lub kręconych włosach mogą czerpać większe korzyści z jej stosowania.

Częstotliwość stosowania oliwy na włosy należy dostosować do kondycji oraz potrzeb włosów. Jeśli włosy są suche, zniszczone lub kręcone, możesz używać oliwy z oliwek kilka razy w tygodniu. Jeśli Twoje włosy są  jednak bardziej tłuste lub cienkie, stosuj oliwę z oliwek rzadziej, np. raz lub dwa razy w tygodniu.

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

oliwa z oliwek na włosy