Tutaj jesteś

Rodzaje obrączek ślubnych – co oferuje nam jubiler?

1 kwietnia 2021 Zakupy Rodzaje obrączek ślubnych

Nie da się zaprzeczyć, że obrączki ślubne są najważniejszym elementem biżuterii. Tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego też ich wybór powinien być dobrze przemyślany. W końcu będziemy nosić tę biżuterię codziennie przez resztę naszego życia! Obecnie jubilerzy proponują nam całą masę różnych obrączek. Na co warto się zdecydować? Jaki jubiler da nam najlepszą jakość? Jakie obrączki będą najwygodniejsze? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w naszym artykule przygotowanym we współpracy z https://luva.pl/. Dowiedz się, jakie rodzaje obrączek ślubnych są dostępne!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych? 

Jubiler ma w swoim asortymencie całą masę najróżniejszych modeli obrączek. Nie wystarczy tylko zdecydować się na jeden z nich. Oprócz samego kształtu obrączki ślubnej wybieramy także próbę złota, grawer, wykończenie i ewentualny dodatek, np. diamencik. Wszystko to jest do indywidualnego dopasowania u większości jubilerów. Dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, co oznaczają próby złota czy też poszczególne typy wykończenia biżuterii ślubnej. Warto zwrócić uwagę także na kolor złota oraz to, z jakich dodatków został on uzyskany. 

Próba i kolor złota – jakie obrączki ślubne wybrać? 

Obrączki ślubne mogą mieć trzy kolory złota: żółte, białe i różowe. Każdy z tych typów uzyskuje się poprzez inny dodatek metalu do złota. Jest to pallad (najdroższy), cynk, miedź, nikiel lub srebro. Najdroższym złotem jest białe z dodatkiem palladu, a najtaniej wychodzi mocno różowe. Jeśli chodzi o próbę obrączek ślubnych, to im jest ona wyższa, tym cena także rośnie. Co ciekawe, samo w sobie złoto jest bardzo kruche i delikatne. To dodatek innego metalu sprawia, że jest ono wytrzymałe. Obrączki ślubne zwykle mają próbę złota 333, 585 lub 750. 

Jaki profil obrączek ślubnych wybrać? 

Obrączki ślubne, aby były wygodne i komfortowe, powinny być odpowiednio wyprofilowane. Tak więc wewnątrz biżuterii powinien być profil soczewkowy. Takie obrączki są wygodne, nie kaleczą palców, a także łatwo się je ubiera i ściąga. Jeśli chodzi o zewnętrzny profil biżuterii to do wyboru mamy kilka opcji: płaski fazowy, płaski i zaokrąglony. Tutaj wszystko zależy od tego, jaki styl nam się podoba. Do tego można dodać typ wykończenia. Obrączki ślubne mogą być matowe lub błyszczące. Jubiler z pewnością da nam opcję wyboru. 

Idealne obrączki ślubne od sprawdzonego jubilera 

Idealna biżuteria ślubna powinna być kupiona u sprawdzonego jubilera. Tylko wtedy mamy gwarancję jej jakości i dobrego wykonania. Warto zwrócić uwagę na wszystkie certyfikaty oraz profesjonalizm. Obrączki ślubne mają posłużyć nam przez wiele lat, dlatego postawmy na naprawdę wysoką jakość. Symbol miłości i wspólnego życia musi być po prostu idealny! Z poradami z naszego artykułu już wiesz, na co zwrócić uwagę i jakie obrączki ślubne możesz mieć! Wystarczy teraz tylko wybrać model, który najbardziej Ci się podoba. 

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

O tym