Skuteczne i nowoczesne metody terapii w klinice fizjoterapeutycznej

Fizjoterapia pomaga szybko stanąć na nogi, odzyskać sprawność po wypadku oraz poprawia komfort życia. Odpowiednie metody manualne, ale też korzystanie z nowoczesnych technologii i rozwiązań, dają bardzo dobre wyniki i mogą całkowicie odmienić życie pacjentów. Profesjonaliści, którzy na co dzień zajmują się niesieniem pomocy znajdą najlepsze metody na zmniejszenie bólu i ograniczeń ruchowych. Soma Medica to nie tylko eksperci, ale też ludzie z pasją.

W czym pomoże fizjoterapia?

Skuteczna i profesjonalna fizjoterapia w SomaMedica może całkowicie zmienić komfort życia. To nie tylko powrót do sprawności, ale też pozbycie się dolegliwości bólowych oraz różnych ograniczeń ruchowych, które związane są z chorobami lub z wiekiem pacjenta. W klinice fizjoterapii korzysta się z nowoczesnych rozwiązań z dziedziny fizykoterapii, ale to też standardowa rehabilitacja i terapia manualna. Metoda leczenia dobierana jest indywidualnie do dolegliwości, z którymi zgłasza się pacjent. Takie podejście zapewnia najlepsze efekty i wysoką skuteczność leczenia.

Kto znajdzie pomoc w klinice fizjoterapii?

Do Soma Medica zgłaszają się pacjenci z różnymi schorzeniami, po wypadkach oraz w okresie rekonwalescencji. To również świetne miejsce dla pacjentów, którzy zmagają się z bólem w różnych partiach ciała. W klinice pomoc znajdą też kobiety w ciąży oraz dzieci z wadami postawy. Holistyczne podejście specjalistów sprawia, że pacjent uzyska najlepszą pomoc, która dopasowana będzie indywidualnie do jego potrzeb. W Soma Medica znajduje się również oddział Osteopatii oraz Fizjoterapii Stomatologicznej. W klinikach fizjoterapeutycznych pomoc znajdą osoby po operacjach, z trudno gojącymi się ranami lub owrzodzeniami. To też miejsce, gdzie zgłaszają się pacjenci ze skomplikowanymi złamaniami kości, które wymagają specjalnej terapii.

Zabiegi fizykoterapii — kiedy się na nie zdecydować?

Soma Medica posiada szeroką ofertę zabiegów fizykoterapeutycznych. Jest to m.in. magnetoterapia, laseroterapia, krioterapia oraz leczenie ultradźwiękami. Nowoczesne maszyny oraz odpowiednio dobrana terapia odpowiadają za dobre rezultaty zabiegów. Działanie światła o odpowiedniej długości oraz temperatury pomoże w dolegliwościach bólowych, ale też może poprawić zakres ruchów w stawach. Laseroterapia stymuluje procesy naprawcze w tkankach, dlatego zalecana jest osobom z chorobami zwyrodnieniowymi oraz z bolesnymi stanami zapalnymi nerwów. Magnetoterapia w Soma Medica pomaga w regeneracji komórek oraz tkanek, szczególnie zalecana jest osobom ze złamaniami kości.

Redakcja jakreagowac.pl