Srebrne i złote kolczyki dla dzieci – w jakim wieku można przekłuć uszy?

Wielu rodziców zgodnie z trendami przekłuwa uszy maluchom. Sprawdź, kiedy i jak warto to zrobić. Pomożemy Ci też wybrać odpowiedni materiał, wzór i motyw – z naszym poradnikiem znajdziesz biżuterię idealną na prezent dla najmłodszych dam.

Kiedy przekłuć uszy dziecku?

Złote oraz srebrne kolczyki w uszach to jedna z najpopularniejszych ozdób dla dziewczynek. Obecnie to jeden z ulubionych rodzajów biżuterii dla dzieci. Taka biżuteria powinna być jednak delikatna i subtelna. Zanim jednak wybierzesz odpowiednie kolczyki dla dziewczynki, dowiedz się, kiedy w ogóle wybrać się z małą do kosmetyczki.

Do niedawna panowało przekonanie, że uszy można dziecku przebijać po I Komunii Świętej. Trendy się jednak zmieniły. Obecnie wiele mam zapisują się do salonu kosmetycznego z małym dzieckiem, które nie ma roku, by przekłuć uszy. Plusem jest to, że maluch nie  odczuwa stresu i nie boi się igły, gdyż nie ma jeszcze pełnej świadomości, jak wygląda ten zabieg.

Jeśli jednak dziecko nie będzie nosiło kolczyków, dziurki w uszach z czasem mogą zarosnąć. Poza tym wiele maluchów zapomina, że ma biżuterię, co jest niebezpieczne podczas zabawy – można ją łatwo zgubić, zahaczyć o ubranie i zerwać. Dzieci są bardzo energiczne i nieprzewidywalne.

Jakie kolczyki dla dziewczynki wybrać? Najmodniejsze wzory i najbezpieczniejsze zapięcia

Uszy można przebić zawsze, na to nigdy nie jest za późno. Przede wszystkim warto zadbać o dobór właściwych kolczyków. Przez pierwsze miesiące powinny to być kolczyki, które dobiera kosmetyczka. Materiał, z którego są wykonane ma na celu przyspieszenie gojenia się dziurek.

Pierwsze kolczyki dla dziewczynki powinny być małe i subtelne, najlepiej sprawdzą się m.in. sztyfty. Nie należy zakładać dzieciom długich i wiszących kolczyków, gdyż podczas zabawy mogą być niewygodne – mogą też stanowić pewne zagrożenie. Takie modele raczej będą przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu i w swobodnej zabawie.

Wybór materiału, z którego zostały wykonane, zależy od preferencji. Kolczyki dodają uroku wszystkim – także małym dziewczynkom – ale muszą być dobrze dopasowane. Najładniej prezentują się złote kolczyki, ale dla małego dziecka lepiej wybrać srebro – mniej rzuca się w oczy, jest uniwersalne i delikatne. Poza tym jest też tańsze, a małe dziecko może łatwo zgubić ozdobę podczas zabawy. Dobrym wyborem będą też kolczyki z platyny lub palladowe.

Najpopularniejsze motywy biżuterii dziecięcej to m.in owady takie jak motylki czy pszczółki, a także inne zwierzęta: pieski, kotki, konie. Ponadto szczególnie popularnym wyborem są kwiatki czy gwiazdki. Tego typu wzory przypadną do gustu każdej młodej damie.

Redakcja jakreagowac.pl