Tutaj jesteś

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

12 lutego 2022 Dziecko tabletki antykoncepcyjne a ciąża

W dzisiejszych czasach świadomość ludzi na temat antykoncepcji jest coraz większa. Wpływa na to ogólny dostęp do informacji oraz wiele reklam mówiących o konieczności zabezpieczania się. Wiele kobiet decydujących się na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zadaje sobie jednak wiele pytań, między innymi dotyczących skuteczności działania tabletek, jak również ewentualnych skutków ich stosowania na przyszłą ciążę.

ciąża badania

Czy tabletki antykoncepcyjne są skuteczne?

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie daje 100% gwarancji, że kobieta nie zajdzie w ciążę. Żadna tabletka antykoncepcyjna nie gwarantuje, że mimo jej stosowania nie dojdzie do zapłodnienia. Oczywiście tabletki antykoncepcyjne należy stosować, bowiem jednak ochrona przed zajściem w ciążę wciąż jest bardzo duża. Skuteczność stosowania tabletek wynosi 99%. W jakich więc przypadkach możliwe jest zajście w ciążę mimo regularnego stosowania tabletek? Tak naprawdę ryzyko to wzrasta głównie w wyniku zaniedbań i błędów ze strony kobiety. Należą do nich głównie takie rzeczy jak pominięcie dawki, przyjmowanie pigułek w różnych odstępach czasowych, jak również zbyt długa przerwa pomiędzy kolejnymi opakowaniami.

Jak tabletki antykoncepcyjne wpływają na ciążę?

Inne ważne pytanie jakie zadają sobie kobiety dotyczy wpływu stosowania tabletek antykoncepcyjnych na ciążę. Istnieją bowiem sytuacje, w których kobieta stosuje tabletki antykoncepcyjne nieświadoma, że jest już w ciąży. Tabletki antykoncepcyjne a ciąża jest więc ważnym tematem, o którym należy dużo się dowiedzieć. Nie istnieją jednak dokładne i rzetelne badania dotyczące wpływu stosowania tabletek antykoncepcyjnych na ciążę. Zdarzają się jednak przypadki, że zbyt długie stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może doprowadzić do powstania różnego rodzaju wad wrodzonych u noworodka, a nawet do poronienia. Stosując tabletki antykoncepcyjne warto więc zwracać uwagę na to, czy nie jest się już czasami w ciąży. Pomagają w tym również regularne wizyty u ginekologa i wykonywanie testów ciążowych. Zastanawiając się natomiast nad wpływem stosowania tabletek antykoncepcyjnych w odniesieniu do przyszłej ciąży, nie należy się niczego obawiać. Nie ma bowiem badań mówiących o tym, że kobiety stosujące tabletki antykoncepcyjne, mają w przyszłości problemy ze zajściem w ciążę. Ponadto stosowanie tabletek nie wywołuje problemów z donoszeniem ciąży, jak również z niepłodnością.

tabletki antykoncepcyjne

Antykoncepcja jest bardzo ważnym tematem, którym należy się zainteresować rozpoczynając życie seksualne. Każda kobieta decydująca się na wspólne pożycie powinna stosować tabletki antykoncepcyjne. Badania nie wykazują bowiem negatywnych wpływów stosowania tabletek na przyszłe ciąże kobiety.

czy powiększone węzły chłonne to rak

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Najlepsze wielkanocne produkty dla dzieci