Tutaj jesteś

Teleradiologia – szyta na miarę XXI wieku.

25 listopada 2022 Zdrowie teleradiologia


Radiologia jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny, która zdecydowanie zrewolucjonizowała i przeniosła medycynę na inny poziom. Badania radiologiczne umożliwiają dokładne obrazowanie struktur ciała pacjenta za pomocą promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego lub ultradźwięków. Otwierając możliwości szybkiego wykrycia choroby, dokładnej lokalizacji zmian, a także późniejszą analizę rozwoju schorzenia radiologia stanowi potężne narzędzie diagnostyczne, często będące pierwszym wyborem na każdym etapie leczenia pacjenta. 

Brak specjalistów i płynności pracy? Teleradiologia – Twój zdalny pomocnik.

Zapotrzebowanie na diagnostykę obrazową stale wzrasta, często demaskując potężny problem, z którym zmaga się większość placówek medycznych – brak doświadczonej i wykwalifikowanej kadry radiologów. Utrzymanie opieki nad pacjentem na najwyższym poziomie, mimo niewystarczających zasobów specjalistów jest możliwie dzięki teleradiologii. Teleradiologia, korzystając z nowoczesnych technologii cyfrowych i systemów informatycznych, pozwala na bezpieczną wymianę specjalistycznych obrazów o wysokiej rozdzielczości. To nowoczesne rozwiązanie umożliwia zdalny opis zdjęć RTG, TK i MR i konsultacje na najwyższym poziomie, bez względu na miejsce w którym zostało wykonane badanie radiologiczne. Taki system wsparcia obrazowania wykonywanego stacjonarnie doskonale sprawdza się w dużych oraz małych placówkach opieki zdrowotnej, a nawet w przypadku prywatnego zlecenia pacjenta. 

Co zyskuje placówka korzystająca z usług teleradiologii? 

Zdalny system opisu zdjęć w pełni zabezpiecza potrzeby placówek medycznych w systemie 24-godzinnym przez siedem dni w tygodniu. Możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia zespołu radiologów w tak obszernym czasie, bez konieczności tworzenia stacjonarnych miejsc pracy, obniża koszty funkcjonowania jednostek ochrony zdrowia o imponująca kwotę. Co więcej, korzystając z teleradiologii dostępny jest zawsze rzetelny opis przez radiologa z dowolnego zakresu, co jest gwarancją wprowadzenia odpowiedniego planu leczenia, dopasowanego do sytuacji zdrowotnej pacjenta.

Na co zwracać uwagę? 

Teleradiologia jest stosunkowo świeżą dziedziną medycyny, która przeżywa prawdziwy rozkwit. Wybierając firmę warto zwrócić uwagę na czas realizacji, jakość świadczonych usług oraz kompatybilność systemów IT. Krótki czas oczekiwania na opis badań MR, TK i RTG a przede wszystkim badań w trybie cito jest niezwykle istotny, by zapewnić placówce płynność i skuteczność leczenia. Ważne też, by oferowany system informatyczny był w pełni zgodny z oprogramowaniem dostępnym w jednostce obrazującej, łatwy i szybki do wdrożenia, z zapewnieniem stałego wsparcia technicznego. Wdrożenie standardów zarządzania jakością zgodnymi z ISO 9001:2015, regularnie wykonywany wewnętrzny audyt jakości oraz korzystanie wyłącznie z certyfikowanych stacji diagnostycznych z użyciem dedykowanego oprogramowania DICOM (zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia) powinno być absolutnym wyznacznikiem jakości i bezpieczeństwa współpracy. 

Wkrocz w XXI w i korzystaj z teleradiologii!

Wybierając mądrze firmę świadczącą usługi z zakresu teleradiologii, placówka medyczna może wyłącznie skorzystać. Najczęściej spotykaną obawą obok bezpieczeństwa danych, jest jakość usług i brak doświadczenia, oraz znajomości specyfiki pracy szpitala czy jednostek medycznych. Czy takie firmy zrozumieją potrzebę stałego kontaktu z lekarzem radiologiem, konieczność konsultacji, bezproblemową komunikacje? Nie każda. Tak jak nie każda stawia na jakość, przydatność opisów, czy czas realizacji, nie znając od środka systemu świadczeń medycznych. Nie każda firma jest jak  https://eurodiagnostic-polska.pl/ . Firma została stworzona przez zespół lekarzy radiologów z długoletnim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie diagnostyki obrazowej. Na takich solidnych fundamentach wiedzy i znajomości środowiska pracy z powodzeniem może być budowana firma świadcząca usługi zdalnie.. ale tak jakby specjalista był tuż za ścianą, w pełni kompetentny i gotowy służyć swoim doświadczeniem zawodowym.

 

 

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

powiększone węzły chłonne - domowe leczenie