Tutaj jesteś

Zakup roweru

26 maja 2021 Zakupy jaki rower kupić

Obecnie wybór rowerów jest tak duży, że wiele osób może mieć problem z wyborem właściwego modelu, który będzie dostosowany do ich potrzeb. W pierwszej kolejności należy określić, czy będzie to rower do jazdy po mieście, górach, czy może do wykonywania trików i akrobacji. Dlatego dobrze wiedzieć jaki rower kupić, żeby służył przez lata.

Jaki rower wybrać?

Dokładne określenie przeznaczenia jest bardzo ważne, ponieważ wszystkie rowery są skonstruowane w inny sposób. Gruntownie przemyślany wybór sprawi, że jazda na rowerze będzie czystą przyjemnością. Najbardziej uniwersalne są rowery crossowe, które są lekkie i mogą służyć zarówno do jazdy po asfalcie jak i po lesie. Ciekawą alternatywą są rowery trekkingowe, które umożliwiają zajęcie wygodnej i wyprostowanej pozycji siedzącej. Ich dużą zaletą jest wyposażenie podróżne. Do spokojnej jazdy po dużym mieście najlepiej nadają się klasyczne rowery miejskie. Jeżeli chodzi o jazdę w trudniejszych warunkach i na bardziej wymagającym terenie doskonałym wyborem będzie rower górski, określany również jako MTB. Do wykonywania różnych akrobacji oraz trików przeznaczone są rowery BMX. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się rowery elektryczne, które są zasilane prądem. Umożliwiają one nawet bardzo długą jazdę bez zmęczenia. Na szczególną uwagę zasługuje rower elektryczny Phoenix 26 cali, który został wyposażony w silnik o mocy 250 W. Średnica kół wynosi w nim dokładnie 26 cali. Wydajna bateria o pojemności 10 Ah została oparta na ogniwach LG. Ten model umożliwia bezpieczną jazdę bez pedałowania oraz ze wspomaganiem silnika. Prędkość jaką może uzyskać rower na samej manetce to 25 km/h. Ciekawym rozwiązaniem jest czujnik obrotu pedałów, który sprawia, że po puszczeniu manetki i zaprzestania pedałowania wspomaganie się wyłącza.

Rowery elektryczne

W momencie, kiedy manetka jest trzymana wspomaganie roweru działa. Na jednym ładowaniu bateria jest w stanie wytrzymać nawet 20 km bez żadnego pedałowania. Jeżeli będziesz pedałował to możesz pokonać nawet 40 km. Opisywany model jest dostosowany zarówno do jazdy w terenie jak i po mieście. Koła 26 cali są bardzo zwrotne i nadają się idealnie do jazdy po lesie. W zestawie roweru elektrycznego znajduje się stacyjka i kluczyk, które są dodatkowym zabezpieczeniem przed kradzieżą. Bardzo przydatny jest również wskaźnik naładowania baterii, który informuje o tym ile jeszcze kilometrów można przejechać. Rower jest doskonały dla osób o wzroście od 160 cm do 180 cm. Dzięki hamulcom tarczowym mechanicznym można zahamować nawet na bardzo wymagającej powierzchni. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ ich serwisowanie jest łatwiejsze niż w przypadku hamulców tarczowych hydraulicznych. Dodatkowo precyzja hamowania jest zachowana nawet w bardzo ciężkich warunkach podczas opadów deszczu lub śniegu.

Rower dla dzieci

Dostępne są również rowerki trójkołowe dla dzieci, które pomagają rozwijać zdolności ruchowe oraz motoryczne. Tak zwany jeździk jest doskonały dla młodych osób, które dopiero uczą się jeździć. Później znacznie łatwiej będzie im przejść na klasyczny rower, ponieważ w ten sposób mogą opanować absolutne podstawy. Zastosowanie wytrzymałej konstrukcji oraz amortyzujących opon jest bardzo dobrym oraz bezpiecznym rozwiązaniem. Dodatkowo model został wyposażony w specjalną rączkę, dzięki której rodzic może prowadzić swoje dziecko. W zestawie producent dołączył także daszek, który stanowi ochronę dziecka przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku 1-5 lat. Warto dodać, że krzesełko rowerowe może być obrócone przodem do kierunku jazdy. Wszystkie elementy zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości.

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

O tym