Ziemista cera: jak poprawić jej koloryt?

Blada i poszarzała cera dodaje nam lat i sprawia, że wyglądamy niezdrowo. Kobiety często próbują ją zakryć grubą warstwą makijażu. Niestety jest to droga prowadząca donikąd, dająca chwilowy sztuczny efekt. Jak inaczej możemy z tym walczyć?

Co możemy zrobić, by nasza skóra zachwycała zdrowym blaskiem?

Ziemista cera to częsty problem, z którym można skutecznie walczyć. Czasem wystarczy zmienić kosmetyki do codziennej pielęgnacji cery, czasem zrezygnować z palenia lub wprowadzić kilka istotnych zmian w swej diecie. Często okazuje się, iż niezdrowy kolor skóry to jeden z sygnałów świadczących o tym, iż w naszym codziennym menu pojawia się zbyt mało ważnych dla zdrowia i urody składników odżywczych. Szczególnie ważne staje się w takiej sytuacji sięganie po soki ze świeżych warzyw i owoców, które są witaminowymi bombami, oraz wypijanie sporych ilości wody, dzięki której można na bieżąco oczyszczać organizm ze szkodliwych toksyn.

Co jeszcze można zrobić, by poprawić koloryt skóry?

Zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Cennym wsparciem będą regularne peelingi, warto też docenić moc maseczek kosmetycznych. Wyjątkowo dobre efekty można osiągnąć dzięki najprostszej maseczce na świecie, powstającej ze świeżego ogórka i odrobiny naturalnego jogurtu. Taka maseczka świetnie rozświetla cerę i sprawia, że jej wygląd znacznie się poprawia.

obrazkiblondynki.pl

Redakcja jakreagowac.pl