Tutaj jesteś

Akcesoria dla niemowlaka a właściwa pielęgnacja

2 października 2020 Dziecko

Akcesoria dla niemowlaka to niezbędne artykuły, które w dużej mierze ułatwiają codzienną pielęgnację nad każdym dzieckiem. Wśród najbardziej potrzebnych artykułów dla dzieci można wymienić: przewijaki, chusteczki, kosmetyki, pieluszki tetrowe, wanna, ręczniki, kosmetyki do kąpieli niemowląt oraz akcesoria do karmienia takie jak: butelki, smoczki, a także podgrzewcze do butelek.

Istotne akcesoria dla niemowlaka

W pierwszych latach swojego życia, każde dziecko potrzebuje starannego dbania o jego prawidłową higienę. Do wykonywania tych niezbędnych czynności potrzebne są akcesoria takie jak:
– przewijak dla niemowląt – który to znacznie ułatwia zmianę pieluszki. Można położyć go na ramach łóżka bądź na kanapie i nie trzeba obawiać się o jego zmoczenie, ponieważ posiada on nieprzemakalną ceratę.
– chusteczki – są bardzo potrzebne gdy przebywa się z dzieckiem poza domem i nie można umyć pupy niemowlaka czystą wodą. Ten środek higieny nie powoduje podrażnienia, a także nie wysusza jego skóry.
– kosmetyki do przewijania takie jak: puder, zasypka oraz krem na odparzenia.
– pieluszki tetrowe – pomimo iż wyszły one już z użycia, a dzieciom przede wszystkim zakłada się tylko jednorazowe, to wciąż zdarzają się takie sytuacje, w których są one po prostu niezbędne.
– pieluszki flanelowe – idealnie nadają się, by zastąpić nimi pieluszki tetrowe. Są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe oraz posiadają lepszą jakość.

Polecamy również: Najlepsze kosmetyki dla noworodka

Środki czystości do kąpieli niemowlaka

Tego typu artykuły do kąpieli pomagają w dużym stopniu rodzicom wykonywać tę codzienną czynność. Najważniejszymi z nich są:
– wanienki do kąpieli – wybór tego akcesorium jest uzależniony od tego, na jak długo ma ono służyć. Jeżeli wybierze się większy model będzie on służył dziecku na dłużej.
– ręcznik z kapturkiem – jest to specjalne akcesorium, które można nałożyć na główkę dziecka tuż po kąpieli, gdy trzeba przenieść je z łazienki do pokoju.
kosmetyki do kąpieli – żel dla dzieci, płyn do kąpieli bądź mydełko dla niemowląt. Warto wiedzieć, żeby były to kosmetyki z przeznaczeniem dla dzieci poniżej 3 lat.

Niezbędne artykuły do karmienia

Karmienie dziecka jest najważniejszą czynnością w życiu każdego niemowlaka. Do tego celu potrzebne są rodzicom niezbędne akcesoria takie jak:
– butelki do karmienia – bardzo popularne są butelki szklane, plastikowe oraz sylikonowe. Na rynku jest także dostęp do butelek samo-sterylizujących się, anty-kolkowych, jak i z czujnikiem ciepła.
– smoczki – na samym początku najlepszy jest smoczek z niewielką dziurką, żeby przepływ pokarmu był niewielki. Z kolei jeżeli niemowlakowi zdarzają się kolki, warto zaopatrzyć się w smoczek anty-kolkowy, który posiada dodatkową dziurkę odpowietrzającą.
– podgrzewacz do butelek – to urządzenie, które w dużej mierze ułatwi karmienie każdego dziecka w nocy. Ponadto taki podgrzewacz można używać w samochodzie. Oczywiście jeśli posiada funkcję, aby podłączyć go pod zapalniczkę samochodową.

Dostępne na rynku nowoczesne akcesoria dla niemowląt to to bardzo pomocne gadżety w wychowaniu każdego dziecka.

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nawyki żywieniowe dzieci w wieku przedszkolnym