Dlaczego warto kupić śpiworek do wózka?

Świeżo upieczeni rodzice mają mnóstwo pytań i wątpliwości. Wiele z nich dotyczy odpowiedniego ubioru dla malucha. Szczególnie wiele pytań o ubiór malucha pada w sezonie jesienno-zimowym, gdy na dworze robi się naprawdę chłodno. Rodzice pytają między innymi o to, czym okryć malucha w wózku. Rozwiązaniem, które w chłodne dni doskonale się sprawdzi jest śpiworek do spacerówki.

Jakie zalety ma śpiworek do spacerówki?

Śpiworek do spacerówki ma mnóstwo zalet, naprawdę warto, aby znalazł się w wyprawce każdego maluszka. Wychodząc z maluchem na spacer w sezonie jesienno-zimowym, zdecydowanie najlepiej jest ubrać go „na cebulkę”. Gdy maluchowi będzie za ciepło, jedną warstwę można zdjąć. Ale ubierania „na cebulkę” może okazać się karkołomnym zadaniem. Stawiając na śpiworek, nie trzeba zakładać maluchowi zbyt wielu warstw ubrań. Śpiworek do spacerówki zapewni maluchowi ciepło bez względu na panującą pogodę. Do tego jest rozwiązaniem bardzo wygodny, zapewnia dziecku komfort. Maluch ma zapewnioną swobodę ruchów i co ważne – śpiworka na pewno nie skopie i nie odkryje się. W środku śpiworka znajduje się wypełnienie z puchu. To gwarancja, że będzie on naprawdę bardzo ciepły. Dodatkowym atutem śpiworków do wózka jest kaptur. Dzięki temu jeszcze lepiej chronią one malucha przed zimnem i wiatrem.

Jaki śpiworek do wózka wybrać?

Śpiworki dostępne w bardzo wielu wariantach kolorystycznych. Wiele modeli wykonanych zostało z wzorzystych tkanin. Materiały wykorzystywane do produkcji śpiworków do wózków są na ogół impregnowane, dzięki czemu śpiworek nie przemoknie, gdy na spacerze nagle zacznie padać deszcz czy śnieg. Wielu producentów śpiworków do wózka rezygnuje z wykorzystywania tkanin, które są barwione chemiczne, śpiworki są więc bezpieczne dla maluchów.

Na co zwracać uwagę , kupując śpiworek do wózka?

Kupując maluchowi śpiworek do wózka, warto pamiętać o kilku szczegółach. Dziecku w śpiworku powinno być przede wszystkim wygodnie, dlatego nie może być on zbyt ciasny. Opięty śpiworek nie tylko ograniczy dziecku swobodę ruchów, ale sprawi też, że maluch będzie się nadmiernie pocił. Koniecznie należy też zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Dobry śpiworek będzie miał możliwość przypięcia za pomocą specjalnych pasów bezpieczeństwa. W dobrym śpiworku powinno znaleźć się więcej niż tylko jedna para otworków na pasy. Dzięki temu, gdy w naprawdę mroźny i wietrzny dzień maluch będzie miał na sobie grubsze ubranka z łatwością pasy będzie można zapiąć luźniej. Śpiworek z większą ilością otworów na pasy koniecznie powinni wybrać ci rodzice, którzy chcą, aby śpiworek posłużył maluchowi dłużej niż tylko jeden sezon. Materiały, z których produkowane są śpiworki do wózka są bardzo bardzo przyjemne w dotyku.

Śpiworek do spacerówki to świetna alternatywa dla kocyka w chłodne dni. Większość śpiworków wyposażonych jest w otwory pozwalające na zapięcie pasów bezpieczeństwa. Dzięki wygodnemu zamkowi malucha można wygodnie włożyć i wyjąć ze śpiworka. Śpiworki zapewniają odpowiednią temperaturę dziecku nawet w bardzo mroźne dni.

Redakcja jakreagowac.pl