Tutaj jesteś

Efektowne sposoby na rozstępy w ciąży

8 września 2020 Lifestyle

Rozstępy w ciąży są jednymi z tych zmian skórnych, których chciałaby uniknąć każda kobieta. Są to małe blizny, które to pojawić się mogą na poszczególnych częściach ciała. Ulegają one powiększaniu się u kobiet w ciąży, zarówno na brzuchu jak i na piersiach. Dość często zdarzają się także na udach wskutek szybkiego przybierania na wadze i wpływają na złe samopoczucie podczas ciąży.

Kiedy pojawiają się rozstępy u kobiet?

Rozstępy pojawić się mogą na skutek pękania włókien kolagenowych oraz elastynowych. Przybierają one kolor czerwony, biały bądź siny i są niczym blizna. Mogą być wypukłe bądź wklęsłe. Poza tym mogą pojawiać się zarówno obok siebie, jak i w większych odległościach. Występują najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków, pleców, a także piersi.
Rozstępy coraz częściej pojawiają się u szybko dorastającej młodzieży, u osób intensywnie ćwiczących i zwiększających masę mięśniową. Ponadto zdarzyć się mogą u osób, które są po zabiegach takich jak powiększanie piersi.
Kolejnymi przyczynami, które mają wpływ na powstawanie rozstępów to czynniki hormonalne oraz genetyczne. Mogą się one pojawić również przy zaburzeniach funkcjonowania tkanki łącznej.

Sposoby na skuteczne zapobieganie rozstępom w ciąży

Bardzo często zdarza się, że na rozstępy narzeka coraz więcej kobiet w ciąży. Bardzo istotnym czynnikiem w tej przypadłości odgrywają uwarunkowania genetyczne. Istnieją jednak skuteczne metody, które pozwalają skutecznie poradzić sobie z pojawiającymi się rozstępami. Do najbardziej znanych należą masaże. Każdy masaż bowiem uelastycznia skórę oraz sprawia, że dużo lepiej znosi ona rozciąganie.
Skuteczny masaż można przeprowadzić przy użyciu szczotki, frotowej rękawicy bądź z użyciem odpowiedniego kosmetyku. Na masaż wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut dziennie. Trzeba go jednak wykonywać bardzo starannie. Kluczową rolę odgrywa także regularność jego stosowania. Najlepiej jak wykonuje się go kilka razy dziennie.

Zobacz także: Przebarwienia i cienie

Sposoby na rozstępy w ciąży – masowanie brzucha

Masując brzuch należy to robić delikatnie oraz trzeba uważać na górną część tej partii ciała. Masowanie go w takim stanie może wywołać skurcze macicy. Z kolei w czasie masażu piersi trzeba uważać na sutki, ponieważ ich nadmierna stymulacja może doprowadzić do wydzielania się oksytocyny. To z kolei może przynieść niepożądany efekt w postaci pojawienia się przedwczesnych skurczów.
Dostępne na rynku kosmetyki można zaś wykorzystać do masażu bądź jako środek do pielęgnacji ciała. Z produktów kuchennych doskonale sprawdzają się przede wszystkim dobrej jakości olejki oraz oleje kuchenne, bowiem nie zawierają one składników, które mogą zaszkodzić kobiecie oraz jej ciąży. Warto także zastosować dostępne na rynku preparaty do peelingu ciała. Sprawią one bowiem, że skóra będzie lepiej ukrwiona i dzięki temu poradzi sobie lepiej z rozstępami.

Po zabiegu masowania ciała warto wziąć chłodny prysznic, który ma dobry wpływ na ukrwienie skóry. Dzięki niemu będzie ona bardziej elastyczna, a co za tym idzie przygotowana na rozciąganie.
Podczas ciąży kobieta powinna pamiętać o tym, żeby wyjątkowo uważnie przyglądać się swojej diecie. Istnieje bowiem zakaz spożywania niezdrowego jedzenia. Dieta powinna być bogata w kasze, warzywa, owoce oraz ryby.

Wszystkie skuteczne sposoby na rozstępy w ciąży sprawiają, że kobieta może poczuć się komfortowo, bowiem może ona zapobiec tym nieestetycznym zmianom skórnym.

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zwrot towarów do sklepu Gomez - wszystko