Jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać?

Wybór odpowiedniego nosidełka dla niemowlaka jest bardzo ważną sprawą. Przede wszystkim musimy zadbać o wygodę oraz bezpieczeństwo naszego maluszka. Na co zwrócić uwagę kupując nosidełko?

Jakie nosidełko dla niemowlaka będzie najlepsze?

Nosidełko dla niemowlaka musi mieć przede wszystkim komfortowy i ergonomiczny panel. Nóżki dziecka muszą być na szerokości naszego pasa. Wówczas będzie nam wygodnie nosić naszego maluszka i on także będzie odczuwał komfort.

Nosidełka posiadają panele, które powinny dać podparcie na całej długości ud. Musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy dziecko może swobodnie zginać nóżki. Pozycja niemowlaka musi być naturalna. Panel powinien pokryć całe plecy, aby pozycja była stabilna podczas noszenia. Wybierając nosidełko, zwróćmy uwagę na to, w jakiej pozycji możesz nosić dziecko. Najważniejsze jest to, aby dziecko było przodem do rodzica. Jeśli w jakiejś instrukcji zauważmy, że dopuszczalne jest noszenie dziecka, plecami do matki, to taki zakup powinniśmy pominąć. Oczywiście ważna jest także miękkość panelu oraz materiał, z jakiego zostało wykonane nosidełko.

nosidełko dla niemowlaka

Nosidełka, których nie powinniśmy kupować

Wiemy już, jakie nosidełko dla niemowlaka jest odpowiednie. Teraz dowiemy się, które powinniśmy omijać szerokim łukiem. Nosidełko nie bez powodu jest tak nazwane, gdyż służy do noszenia maluszka. Dziecko nie może w nim zwisać. Złe dobranie nosidełka może doprowadzić nawet do niewielkich zwichnięć w okolicach bioder.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, unikajmy nosidełek, które dopuszczają noszenie dziecka przodem do świata. Taka pozycja jest niezdrowa nie tylko dla dziecka, ale także i dla matki. Niektórzy producenci oferują nosidełka z wkładką dla noworodka. Jest to zbędny gadżet, który kosztuje dodatkowe pieniądze, a potrafi zaszkodzić maluszkowi. Bardzo ważne jest unikanie sprzętu, który posiada twardy panel. Usztywniona część nosidełka nie zapewni odpowiedniego podparcia kręgosłupa.

Gdzie kupić dobre nosidełko dla niemowlaka?

Każdy rodzić chce zapewnić swojemu maluszkowi szczęśliwe dzieciństwo. Wybór nosidełka jest bardzo ważny, gdyż przyczynia się do prawidłowego rozwoju naszej pociechy. Kupując nosidełko, przede wszystkim sprawdźmy, czy posiada ono certyfikaty i atesty dopuszczające do sprzedaży na rynku polskim.

spacer z dzieckiem wózek

W renomowanych sklepach z dziecięcym asortymentem znajdziemy nosidełka, które są bezpieczne i zapewniają najwyższy komfort dla niemowlaka i osoby noszącej malucha. Nie oszczędzajmy też na produktach dla dzieci. Cena w tym przypadku odpowiada jakości.

Redakcja jakreagowac.pl