Tutaj jesteś

Na czym polega zapalenie mieszków włosowych?

31 sierpnia 2022 Lifestyle zapalenie mieszków włosowych


Zapalenie mieszków włosowych jest problemem wielu osób. Można śmiało powiedzieć, że jest to częsta forma gronkowcowego zakażenia.

Objawy zapalenia mieszków włosowych

Objawem zapalenia mieszków włosowych mogą być grudki lub krostki wokół włosków na klatce piersiowej lub rękach. Zapalenie mieszków włosowych jest głębokim zakażeniem wywoływanym przez bakterie. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że bakterie wnikają najczęściej przez ujścia gruczołów łojowych. Okolice ciała, na których skóra ociera się o odzież, są szczególnie predysponowane do powstawania tego rodzaju stanu zapalnego. Chodzi tu przede wszystkim o plecy oraz kark, a także ramiona. Jeśli występują u ciebie tego typu dolegliwości, powinieneś jak najszybciej zgłosić się do doświadczonego lekarza, który udzieli ci pierwszej pomocy. Pewną formą zakażenia gronkowcowego jest zapalenie mieszków włosowych. Najczęstszym objawem są oczywiście krostki, które występują po goleniu na klatce piersiowej lub rękach. Niestety wiele osób ignoruje wysypki skórne, które pojawiają się zazwyczaj po goleniu. Nieleczone mogą nawet prowadzić do czyraka lub figówki. W miejscach, w których skóra intensywnie ociera się o ubranie, najczęściej tworzą się stany zapalne. Mieszki włosowe to kanały, z których włosy wyrastają. Chronią skórę przed uszkodzeniami i znajdują się na jej powierzchni.

Uszkodzenie mieszków włosowych

Gdy z powodu depilacji dojdzie do uszkodzenia mieszka, to drobnoustroje przedostają się do środka i właśnie tam się rozmnażają. Następnie organizm próbuje bronić się przed bakteriami i stan zapalny powstaje dokładnie w ten sposób. Na wysypkę skórną o podłożu zapalnym narażone są osoby, które stosują w postaci maści kortykotropinę oraz kortykosteroidy. Popromienne zapalenie możemy zaliczyć do nieinfekcyjnego zapalenia mieszków włosowych. Popromienne zapalenie jest oczywiście efektem długiego przebywania na słońcu. Pałeczka ropy błękitnej może być inną przyczyną infekcyjnego zapalenia mieszków włosowych. Można się nią zakazić na basenie lub jacuzzi, czyli ogólnie w zanieczyszczonej wodzie. Mikroorganizmy atakują głównie organizmy osób o niskiej odporności. Dlatego warto stosować suplementy diety, żeby się trochę wzmocnić. Zapalenie mieszka włosowego występuje zazwyczaj w formie powierzchniowej krosty lub guzka otaczającego włos. Bardzo łatwo usunąć można zakażone włosy, ale zmiany mogą szybko nawrócić. Zapalenie może mieć charakter przewlekły w okolicach, gdzie mieszki włosowe położone są głęboko w skórze. Mamy prawdopodobnie do czynienia z czyrakiem, jeśli średnica zmiany chorobowej przekracza rozmiar wiśni.

Redakcja jakreagowac.pl

Oferujemy inspirujące treści dotyczące zdrowego stylu życia, rodzicielstwa, urody i diety. Znajdziesz tu praktyczne porady i najnowsze trendy, które pomogą Ci osiągnąć równowagę i blask w codziennym życiu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zwrot towarów do sklepu Gomez - wszystko