Prezent dla dziecka nie musi mieć walorów edukacyjnych

Szukając prezentu dla dziecka, bardzo często koncentrujemy się na rzeczach, dzięki którym dziecko będzie mogło się czegoś nauczyć, zabawkach, które mają także walory edukacyjne. Owszem, nauka przez zabawę jest w tym wielu bardzo istotna, a dziecko powinno mieć choć kilka zabawek edukacyjnych, warto jednak pamiętać, że dziecko czasami chce się po prostu bawić. Cieszyć się swoim dzieciństwem i chwilami spędzonymi szczęśliwe. Kupowanie rzeczy stricte do zabawy nie jest więc niczym złym.

Zabawki nie muszą być skomplikowane i drogie

Zabawka to idealny prezent dla dziecka. Nie musi to być jednak zabawka bardzo droga, skomplikowana technicznie. naszpikowana elektroniką. Taki wydatek może okazać się wydatkiem na chwilę, bowiem dziecko bardzo szybko zmienia swoje zainteresowania, z pewnych tematów błyskawicznie wyrasta. Zabawka, która w danej chwili sprawi radość, za miesiąc czy pół roku, może okazać się zabawką, do której dziecko nie wraca. Oczywiście warto także unikać kupowania rzeczy bardzo tanich, zabawek niskiej jakości. Dziecko szybko zauważy, że sprezentowana zabawka nie jest najlepsza i z całą pewnością nie doceni tego prezentu.

Warto też pamiętać, że zabawka, która ma być prezentem dla dziecka, nie może być zabawką, o której marzy rodzic czy inny bliski. Niestety to częsty błąd. Dorośli kupujący dzieciom zabawki, którymi sami chcieliby się bawić to standard. Kupując zabawkę na prezent, warto spojrzeć na temat oczami dziecka i kupować to, co bez wątpienia go zachwyci, nie zaś to, co nam się podoba.

potomek.pl

Redakcja jakreagowac.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *