Jak przyjemnie spędzić kwarantannę

Kwarantanna. Czas izolacji i braku możliwości kontaktów z innymi. Dla jednych może to być okazja do tego, aby w końcu odpocząć, skupić się wyłącznie na swoim zdrowiu, jednak wśród nas z pewnością są też tacy, którzy takie odosobnienie będą znosić dość ciężko, a niemożność spotkań z bliskimi będzie im mocno doskwierała. Jak wówczas poradzić sobie z tą sytuacją? Podpowiadamy, jak umilić sobie czas podczas kwarantanny. 

Porządki domowe

Szybkie tempo życia, natłok pracy i obowiązków zwykle sprawia, że domowe porządki odkładamy na później, aż w końcu nazbiera się ich tak dużo, że trudno nam sobie z nimi poradzić. Kwarantanna i związana z nią konieczność spędzenia czasu wyłącznie w swoich czterech ścianach może być świetną okazją do nadrobienia tych zaległości. Ale gdzie w tym wszystkim przyjemność? To proste, sprawmy, aby domowe porządki były okazją do rodzinnej zabawy. Podzielmy się zadaniami, włączmy ulubioną muzykę i zacznijmy działać. Możecie śpiewać, wygłupiać się, zatrzymać się na chwilę przy starym albumie ze zdjęciami, który właśnie zamierzaliście odkurzyć, aby wraz z rodziną przejrzeć stare zdjęcia i wrócić wspomnieniami do pięknych chwil. które zostały na nich uwiecznione. Nigdzie nie musicie się spieszyć, więc takie porządki możecie wykonać “na luzie”.

Coś dla zmysłów

Kwarantanna może być także doskonałą okazją do tego, aby nadrobić zaległości związane z pielęgnacją ciała. Kiedy ostatnio wzięliście długą, kojącą kąpiel przy świecach, z olejkami eterycznymi i pysznym koktajlem w szklance? Tak. Właśnie teraz możecie zafundować sobie taki luksus. Z racji tego, że musicie spędzić czas w domu, możecie wolne chwile poświęcić na domowe zabiegi pielęgnacyjne na twarz, które dotychczas albo wykonywaliście u kosmetyczki albo zwyczajnie robiliście w pośpiechu między innymi obowiązkami. 

Coś dla ciała

Będąc na kwarantannie nie mamy już wymówki, że brakuje nam czasu na sport. Teraz, gdy mamy go aż za dużo, możemy śmiało poświęcić go na domowy trening. Polecamy przede wszystkim postawić na ćwiczenia cardio, które nie tylko pozwolą rozruszać całe ciało, ale jeszcze pobudzą krążenie, poprawią naszą wytrzymałość i pomogą spalić tkankę tłuszczową..Takie ćwiczenia cardio możemy również przeplatać treningami wzmacniającymi przy użyciu hantli czy nawet ciężaru własnego ciała. Jeśli nie mamy w domu przyborów fitness, możemy wykorzystać to, co znajdziemy w swoim mieszkaniu. Dwie butelki z wodą mogą posłużyć jako ciężarki, a krzesło będzie świetnym przyborem do treningu nóg.

Nadrabiamy filmowe zaległości

Kolejnym pomysłem na przyjemne spędzenie czasu podczas kwarantanny jest zorganizowanie wieczorów filmowych. Pozycji filmowych ze statusem “do obejrzenia” z pewnością nazbierało się w ciągu ostatnich miesięcy dość sporo, dlatego właśnie teraz możemy to wszystko nadrobić! Będzie to także świetna okazja do tego, aby w końcu zrealizować swoje marzenie o prawdziwym kinie domowym. Przejrzyjmy więc ofertę sklepów RTV / AGD i wybierzmy wymarzony sprzęt. Do kina domowego świetnie nadają się telewizory Xiaomi, które posiadają bardzo dobre parametry w przystępnej cenie, dlatego z powodzeniem wybierzemy wśród nich model, który spełni nasze oczekiwania. Do tego wystarczy dokupić odpowiedni zestaw nagłaśniający i można wygodnie zasiąść na kanapie z miską popcornu, by delektować się swoim domowym kinem.

Tych kilka przedstawionych wyżej pomysłów pozwoli przeżyć kwarantannę w sposób przyjemny i beztroski.

Redakcja jakreagowac.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *