Jakie zalety mają vintage ubrania?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się vintage ubrania. Wszyscy doskonale wiedzą, że moda lubi zatoczyć koło. Obecne trendy wykorzystują ubrania lub dodatki, które występowały także w garderobach naszych babć lub mam.

Czym są ubrania vintage?

Raczej wszystkim powinien być znany styl lat 20-tych, 50-tych oraz 70-tych. Szczególnymi elementami cechuje się każda z tych dekad. To sprawia, że retro outfity z łatwością może dziś odtworzyć każda dziewczyna. Stylizacje z dawnych lat oczywiście nie są bezmyślnie kopiowane, ale interpretowane na nowo. W ten sposób można nadać im nowoczesny i współczesny charakter. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest styl vintage, a także podpowiemy, jak się ubrać w tym stylu. Przeczytaj koniecznie ten tekst, jeśli jesteś gotowa na modową podróż w czasie. Należy pamiętać, że styl vintage to nie tylko ubrania z drugiej ręki. Pod tym pojęciem znajdują się także rzeczy stylizowane na dekady ubiegłe. Możesz z pewnością określać sukienkę mianem retro, jeśli powstała przynajmniej 20 lat wcześniej. Jednak nie tylko branży mody dotyczy styl vintage. Jest to określenie używane również do dekoracji, akcesoriów oraz mebli. Warto mieć na uwadze, że nie istnieją żadne przeciwwskazania, żeby nosić styl vintage. Zarówno młode, jak i nieco starsze kobiety wybierają ten kierunek modowy. Ubrania można z powodzeniem mieszać z elementami współczesnymi. Warto o tym pamiętać, jeżeli wybieramy rzeczy z pierwszej połowy XX wieku.

Cechy stylu vintage

Czasami stworzony retro look może dodać trochę lat, dlatego lepiej zachować szczególną ostrożność. Jest to szczególnie istotne w przypadku kobiet, dla których wiek jest naprawdę bardzo ważny. Z elegancją kojarzą się zazwyczaj outfity w stylu vintage. Jednak nie wszystkim elegancja pasuje. Żeby dobrze ubierać się w stylu vintage trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Stare ubrania najlepiej łączyć z nowoczesnymi dodatkami. Najpierw warto się zastanowić, który model będzie najlepszy do twojej figury. Dopiero później wybierz kreację z dawnych lat. Stare spódnice lub sukienki mocno podkreślają kształty i trzeba o tym koniecznie pamiętać. Nie ma sensu też kopiować retro looków. Najlepiej się nimi inspirować i pokazać je we współczesnym wydaniu. Z prostymi jeansami można połączyć bluzkę z szafy babci. Ze współczesnej tkaniny można uszyć garsonkę przypominającą te z czasów powojennych. Strój możesz też ozdobić guzikami nowoczesnymi. Najlepiej wybierz tylko jeden styl z danych lat. Świetnie prezentują się czarne cygaretki i biała bluzka. Do tego możesz dodać rozkloszowaną sukienkę w wersji midi lub baleriny. Lepiej unikać frędzli boho lub kwiatów hipisowskich. Z powodzeniem możesz też łączyć różne style, ponieważ jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia. Dobrze będziesz wyglądać z akcentami nowoczesnymi. Przede wszystkim w dodatkach tkwi sekret stylu vintage i trzeba o tym pamiętać. Klimatu retro twojemu outfitowi pomogą nadać koronkowe rękawiczki oraz małe torebki na łańcuszku. Po dokładnym przeczytaniu artykułu wiesz już, czym jest styl vintage.

Redakcja jakreagowac.pl